Tudengid peavad kiirustama: korterite palavik algas tänavu varem. Tänapäeva üliõpilased eelistavad kindlaid pindu
"Tallinna ja Tartu tudengikorterite turg aktiviseerus juba juulis," selgitas LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing. "Üliõpilased otsivad aktiivselt nii üürikortereid kui ka kortereid ostmiseks."
Ehkki vabad korterid õppeaasta alguseks otsa ei lõppe, peavad hilja peale jäänud tudengid leppima kehvema asukoha või olmega. "Varasemad otsijad võtavad praegu ära õppehoonete läheduses asuvaid ja paremas korras kortereid," rõhutas Saksing.
Kui ostetavate korterite puhul ollakse tavaliselt valmis ka väiksemaks remondiks, siis üürikorteriks otsivad tudengid eeskätt mugavaid, kohe kasutusvalmis kortereid. "Boheemiromantikat ahikütte ja külma veega korteris kusagil Herne poe "levialas" kõrgelt ei hinnata," märkis Saksing. "Tänane tudeng valib pigem väiksema aga korraliku elukoha."
Pered, eriti mitme lähedases eas lapsega, eelistavad sageli tudengikorteri välja osta; sellist korterit võetakse Saksingu kinnitusel mõnes mõttes ka investeeringuna. Seetõttu pole madal ostuhind ainus argument, arvestatakse ka korteri hilisemat edasimüügiväärtust ja isegi suvist väljaüürimise potentsiaali. "Seegi soosib pigem korralikumaid kortereid," lisas Saksing.
Nii Tallinnas kui Tartus otsivad tudengid üürikortereid enamasti 250-300 euro hinnaklassis. "Seal vahemikus kipub valikut juba väheks jääma, 400-eurose eelarvega saab täna veel valida," märkis Saksing.
[TABLE_0] |