Eesti Päevaleht kirjutas mõni aeg tagasi loo sellest, kuidas koroonakevadel välditi rohkem ühissõidukeid ning inimesed hakkasid aina rohkem endale jalgrattaid ostma. Vargad aga ei maga, mistõttu peab olema hoolas, et keegi seda ära ei varastaks.

Põhja prefektuur kirjutas oma Facebookis, et kõige rohkem varastatakse rattaid nii trepikodadest kui ka koridoridest, aga ka kaubanduskeskuste eest.

Iga rattaomanik saab ise palju ära teha, et tema vara ei satuks võõrastesse kätesse. Politsei juhib tähelepanu, et iga rattaomanik peaks endale ostma kvaliteetse rattaluku. Samuti tuleks koju jõudes võtta jalgratas endaga tuppa kaasa. "Abiks on erinevad konksud ja seinakinnitused, millega ka pisike kodu su tervisliku sõbra peaks ära mahutama," kirjutab Põhja prefektuur.

Kui aga ratas siiski tuppa ära ei mahu ja seda hoitakse näiteks keldris, siis tuleks üle vaadata, et see oleks kindlasti lukus ning et ratast poleks väljaspoolt näha. Lisaks soovitab politsei kirjutada üles oma ratta raaminumber või tähistada ratas mõne iseloomuliku tähisega. Nii on seda varguse puhul neil lihtsam tuvastada.

Kui ratas on varastatud, tuleb sellest teatada politseile. Samuti ootavad nad ka inimesi oma varastatud ratastele järele. "Politsei laududes seisab hulgalistelt rattaid, mis kurvalt oma omanikke ootavad," kirjutavad nad Facebookis.

Oma ratta ülesleidmist saad kontrollida siit: https://www2.politsei.ee/et/politsei-palub-abi/leitud-esemed/.