1. Rattasõit on tervisele hea
Mõõduka kiirusega rattasõit on aeroobne treening, mis aitab tugevdada immuunsüsteemi, vältida südame- ja veresoonkonnahaigusi, põletada kilokaloreid ning parandada aju töövõimekust. Sealjuures aitab rattasõit vähendada ka stressi. Lisaks treenib rattaga sõitmine sääre-, reie-, ja tuharalihaseid, tekitamata liigset koormust liigestele ning kõõlustele.

2. Jalgratas on keskkonnasõbralik
Autosõit eraldab heitgaase. Kuna jalgratas fossiilkütuseid ei kasuta, on selle tegemist loodussõbraliku liiklemisvahendiga.

3. Jalgrattaga säästab raha
Rattaga liiklemine tuleb kasuks ka rahakotile, kuna jalgrattasõiduks ei pea kulutama raha kütuse ostmisele. Kuigi ka jalgratas vajab aeg-ajalt hooldust ja varuosade vahetust, pole kulud üldjuhul siiski nii suured, kui autoga liiklemise ja remondi puhul.

4. Linnaliikluses säästab aega
Suuremates linnades on tipptunni ajal autode keskmine liikumiskiirus piisavalt madal, mis võimaldab jalgrattaga sama distantsi läbida ilma suurema ajakaota või suisa autodest kiiremini. Ühtlasi ei pea jalgrattaga istuma liiklusummikutes, mis säästab lisaks ajale ka närvikava.

5. Vähem õnnetusi kui autodega
ERGO kindlustuse andmetel juhtub jalgratastega oluliselt vähem õnnetusi kui autodega. Kui möödunud aastal registreeris kindlustusselts keskmiselt 800 kaskokindlustusjuhtumit ühes kuus, siis kogu aasta vältel oli vaid 43 jalgratta õnnetust. See muidugi ei tähenda, et rattasõit oleks päris ohutu. Oluline on kinni pidada liiklusreeglitest ning veenduda, et ratas oleks sõidukorras.

6. Saab kogeda looduse ilu
Kiire elutempo juures jääb looduseilu sageli märkamata. Kui valid sportimiseks või liiklemiseks rattasõidu, saad loodusest rohkem osa ning koged seda vahetult ja päriselt. Lisaks annab värskes õhus veeremine vabadusetunde, mida võib võrrelda lendamisega.