Olerexi sisseostu- ja logistikajuhi Anton Šafrostin sõnas, et konkurent langetas hinda nende eeskujul. "Soovist pakkuda oma ID-klientidele soodsat tankimisvõimalust, alustas Olerex täna hommikul kampaaniat, kus üle Eesti on Olerexi klientidel võimalik ID-kaardiga kõikide mootoribensiinide liitrihinnast alla saada 10 senti ehk mootoribensiini 95 kütuseliiter maksab koos soodustusega 1,159€. Olerexi eeskuju järgis ka Terminal Oil, kes langetas oma postihinna samale tasemele."

Olerex viskas Terminalile kinda ja langetas viimase kodulinnas kütuse hinna veelgi madalamale. "Olerexi Tartu tanklates on täna aga veelgi soodsam tankida, kuna sealsed postihinnad on mootoribensiinile 95 1,189€/l ning mootoribensiinile 98 1,209€/l, millele lisandub veel püsikliendi kampaaniasoodustus 10 senti liitrilt," lisas Šafrostin.

Hinnad on püsinud stabiilsed

Eesti suuremate mootirikütuste firmade esindajad kinnitasid eile Kasulikule, et hinnad püsivad tanklates stabiised. Alexela juhatuse liikme Alan Vahti sõnul on turul ruumi lausa hinnatõusuks. Tema sõnul pole kütuseturu perspektiivist suuremate soodustuste tegemiseks ega hindade langetamiseks põhjust ning hinnad jäävad veel mõneks ajaks praegusele tasemele.

Ta märkis, et kui kuni septembri alguseni liikus Brenti toornafta hind tõusujoones ning jäi pidama 45 dollaril barrelist, siis nüüd on see tulnud tagasi 40 eurole.

Bensiinihind on viimastel kuudel püsinud stabiilne, diislikütuse hind on samas maailmaturul allapoole tulnud. Tanklates pole hinnalangust aga oodata, kuna tanklaketid on alates suve algusest hoidnud diislikütuse hinda 0,999 eurol, kuigi vahepealsetel kuudel hind kütuseturul tegelikult tõusis.

Circle K Eesti AS mootorikütuste hinnastamisjuht Indrek Sassi sõnul lähtuvad nemad põhimõttest, et kui on vähegi võimalik kütusehinda omahinna tõttu langetada, siis seda esimesel võimalusel ka tehakse. “Meie eesmärk on pakkuda kõikidele klientidele kvaliteetset kütust taskukohase hinnaga. Viimase paari päeva maailmaturu hindade arengu jätkumise juures on tõenäoline, et praegu kehtivad jaehinnad korrigeeruvad allapoole,” sõnab ta.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid