Augustis tootis ettevõte 55 gigavatt-tundi elektrit, mida on napilt aastatagusest (53,5 GWh) rohkem. Võrdluseks, 55 gigavatt-tunnist elektrist jaguks aastaks ajaks umbes 18 000 keskmise tarbimisega majapidamise elektrivajaduse katmiseks.

Enefit Greeni juhatuse esimehe Aavo Kärmase sõnul oli augustikuu keskmine tuulekiirus ettevõtte tuuleparkides üks aasta madalamaid. „See oli oodatav ja saime seetõttu kavandada oma tuuleparkides hoopis plaanilisi hooldustöid, mida tuulisematel kuudel on keerulisem ette võtta. Tegutseme järjepidevalt selle nimel, et Enefit Greeni tuuleparkide töökindlus püsiks jätkuvalt kõrgel,“ kommenteeris Kärmas.

Augustikuu 55 gigavatt-tunnises toodangutulemuses sisalduvad Eesti ja Leedu tuuleparkide, Eestis ja Poolas asuvate päikeseparkide, Iru, Paide, Valka ja Broceni koostootmisjaamade, Keila-Joa hüdroelektrijaama ning Ruhnu taastuvenergialahenduse toodangumahud.

Kuna hetkel pole küttehooaeg, siis ulatus Enefit Greeni soojatoodang Iru, Paide ja Valka koostootmisjaamadest augustikuus 10 gigavatt-tunnini.

Taastuvenergia toodangu suurenemine aitab kaasa Eesti Energia kontserni strateegilisele eesmärgile toota 2024. aastal 43 protsenti elektrist ja soojusest taastuvatest allikatest.

Enefit Green on Eesti Energia kontserni kuuluv taastuvenergia ettevõte, millele kuuluvad neljal turul – Eestis, Lätis, Leedus ja Poolas kokku 20 tuuleparki, 4 koostootmisjaama, 36 päikeseelektrijaama, pelletitehas ja hüdroelektrijaam.