Sviitide näol oli tegemist nii-öelda prototüübiga ehk kuna midagi sellist polnud Eestis varem tehtud, siis rajasime neid uude Viimsi eakatekodusse esialgu kolm tükki ning mõned päevad enne avamist broneerisime neist viimase," märkis Pihlakodude juht Kadri-Ann Tivas, kelle sõnul maksab koht sviidis 1990 eurot kuus, kui tavatubades algavad kuutasud 990 eurost.

Privaatsetes terrassiga sviitides luksuslikum sisustus ning omaenda isiklik köögi- ja istumisala. Sviidid asuvad eraldi hoone osas, kuhu on elanikel ka võimalik iseseisvalt tulla-minna.

Eakatekodus on lisaks sviitidele sisustuse ja teleriga tavatoad, raamatukogu, saun, massaaži- ja protseduuriruumid ning avar saal üritusteks.

Viimsi Pihlakodu projekteerisid arhitektid Inno Vanaselja ja Lauri Nõmm ning ehitas AZELTA Projekt. Arendust rahastasid BaltCap Growth Fund ja Swedbank pensionifondid.

Pihlakodu ketti kuulub 180-kohaline esinduslik Tabasalu eakatekodu, Tallinna moodsaim 85-kohaline Pihlakodu Nõmmel ning uusim 130-kohaline eakatekodu Viimsis.