Seoses Eesti valitsuse otsusega lubada Euroopa otselennud riikidesse, kus on nakatumiskordaja alla kahekordse EL-i keskmise, soovib AirBaltic võimalikult kiiresti taasavada seitse lennuliini.

"Hetkel plaanib lennufirma taastada järgmisest nädalast lennud Tallinnast Amsterdami, Berliini, Brüsselisse, Oslosse, Stockholmi, Viini ja Vilniusesse," kinnitas AirBalticu pressiosakond.

Lennufirma rõhutab, et nende peamine prioriteet on siiski reisijate tervis ja turvalisus. Lennufirma on kehtestanud lisaturvanõuded seoses koroonaviirusega. Kõik reisijad varustatakse komplektiga, mis koosneb näomaskist ja desinfitseerivatest rätikutest.

Kõikidel reisijatel soovitatakse enne reisi tutvuda erinevate reisipiirangute ja lennujaama infoga. Piirangud võivad muutuda kiiresti ja varieeruda riigiti, seega tuleks jälgida, et sujuva reisimise tarbeks on olemas viimane informatsioon.

Nordica esialgu lendama ei hakka

Nordica lennupiirangute leevenemise järel lennuliine esialgu avama ei rutta, ollakse äraoleval seisukohal, kuna pole selget sõnumit valitsuse riigiabi osas ja Tallinna lennujaama reisijate arv on kesine.

"Nordica lendude osas oleme äraootaval seisukohal senikaua, kui pole valitsuse poolt selgeid sõnumeid riigiabi osas," rääkis Nordic Aviation Group ASi juhatuse esimees Erki Urva ja lisas, et Eestist Rootsi suunal lendamise vastu tunneb kindlasti huvi Nordica tütarfirma XFly, kes alustaks sinna lende võimalikult kiiresti SASi värvides.

Tallinna lennujaama kommertsjuhi Eero Pärgmäe kiitis valitsuse otsust piiranguid leevendada, tema sõnul annab see võimaluse taasavada lennuliinid üle Euroopa.

"Esmajärjekorras soovime taastada ühendused Stockholmi, Amsterdami, Oslo ja Viiniga, mis on ennekõike olulised ettevõtluse ja äritegevuse vaatest," rääkis Pärgmäe.

Pärgmäe sõnul algas töö liinide kiiresti taasavamiseks juba teisipäeval. "Sõltume siinjuures ka lennufirmadest ja sellest, kui kiiresti suudetakse lennuliinid taas töösse panna," lisas ta.

Valitsus leevendas piiranguid

Valitsus toetas tänasel kabinetinõupidamisel lennuliikluse piirangute leevendamist ning lendude lubamist riikidest, mille koroonaviirusesse haigestumise määr jääb alla EL-i kahekordse keskmise.

Seni on kehtinud majandus- ja taristuministri kehtestatud lennuliikluse piirang riikidele, kus viimase 14 päeva koroonaviirusesse haigestumise määr 100 000 elaniku kohta on 25 või suurem. Kuna kõrge haigestumismääraga riikide arv on Euroopas kasvanud, tähendaks praeguse korra jätkumine suurema osa liinide sulgemist, mis omakorda takistaks oluliselt nii äritegevust kui ka vältimatuid tööreise.