„Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta Harjumaal on 59,3 nakatunut. Kuna enamus bussijuhte on vanuse poolest riskirühmas, siis ajendatult soovist vähendada bussijuhtide nakatumisohtu, tegid Põhja-Eesti Ühistranspordikeskus ja Harju maakonna avaliku teenindamise lepingute vedajad, Maanteeameti toetusel, üksmeelse otsuse esiuste sulgemiste osas," teatas ühistranspordikeskus.

Esiuste sulgemist laiendatakse Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse tegevuspiirkonnas ka nendele Lääne-Viru (18V), Lääne (711; 712 ja 732) ja Rapla (25 ja 31) maakonna liinidele, mis alustavad või lõpetavad Harjumaal.

„Panustame Eesti inimeste mõistlikule ja vastutustundlikule käitumisele järgnevate nädalate jooksul, kui viiruse kontrolli alla saamine on olulise tähtsusega. Kui tunnete ennast haigena, siis palume mitte kasutada ühistransporti ega liikuda väljas, vaid jääda koju," paneb keskus reisijatele südamele. „Kui kasutate ühistransporti tervena soovitame kasutada isikukaitse- ja desinfitseerimisvahendeid järjepidevalt."

Kasutusele võetavate meetmete ajaperioodiks jääb hetkel 5. - 11. oktoober, mille järgselt tehakse kokkuvõtted ja otsustatakse kas meetmete kasutamist pikendatakse ühe nädala võrra.