Selle aasta uued jõulumargid on inspireeritud igihaljastest jõululauludest „Tiliseb, tiliseb aisakell“ ja „Oh, kuusepuu“. Eesti piires saadetavad jõulusoovid jõuavad kohale sädeleva margiga, mille peal on kujutatud kellukesi. Piiriüleste pühadetervituste saatmiseks mõeldud margi peal on sel aastal aga jõulupuu.

„Kauni jõulumargi eesmärk on kutsuda inimesi üles oma lähedastele jõulukaarte ja kirju saatma,“ selgitas Kauler ja lisas, et tänavused jõulumargid teeb eriliseks tavapärasest teistsugune trükitehnika. Nimelt on osad elemendid kunstnik Indrek Ilvese kujundatud margil sätendavad ja helkivad ning see muudab pühadetervitused veelgi pidulikumaks.

Siseriiklike marke nominaaliga 0,90 € müüakse nii ühekaupa kui ka neljases komplektis. Lisaks on saadaval ka neljast jõuluümbrikust ja neljast jõulumargist koosnev komplekt. Koos markidega ilmuvad 15. oktoobril ka esimese päeva ümbrikud ning Toompea postkontoris on kasutusel esimese päeva tempel. Lisaks postkontoritele saab jõulukollektsiooni tooteid osta Omniva e-poest. COVID-19 levikut silmas pidades on oluline mõelda juba varakult jõuluostude hajutamisele, et vältida rahvarohkeid kauplemiskohti pühadeeelsel perioodil. Seetõttu on Kauleri sõnul ka jõulumarkide ja -kaartide varajane ostmine või e-poest tellimine tähtsam kui kunagi varem.

Eesti Posti jõulumargid 2020

Eesti Post on erilisi jõulumarke välja andnud varemgi ning vaatamata üldiselt langevatele kirjamahtudele on jõulukaartide saatmine jätkuvalt populaarne. Kui Eesti esimene piparkoogilõhnaline jõulumark 2016. aastal ilmus, oli huvi ootamatult suur ja margid said kiirelt postkontorite lettidelt otsa. Sellele järgnesid veel mitmedki lõhnavad jõulumargid, kuid eelmisel aastal ilmus esimene sametisest vildist jõulumark.

,,Pühade ajal soovivad eriliste markidega kirju ja kaarte saata ka need, kes pole muidu seda juba aastaid teinud. Seega soovitame soetada jõulumargid aegsasti, et kõik pühadesoovid kenasti sõprade ja lähedasteni jõuaks,’’ ütles Kauler.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid