Hääletus toimus Euroopa Komisjoni ettepaneku üle keelustada taimsete toodete nimetustes lihale viitavate sõnade kasutamise. Ettepaneku põhjenduseks on toodud, et sellised tootenimetused nagu “taimne pihv” on tarbijate jaoks eksitavad, mistõttu tuleks kasutada näiteks väljendit “taimne ketas”.

ÜRO valitsustevaheline kliimamuutuste paneel on aga välja toonud, et kliimamuutuste leevendamiseks on oluline lihatarbimist vähendada ja taimse toidu osakaalu menüüs suurendada. Keskkonnakaitseorganisatsioonide hinnangul oleks keelu jõustumise korral tarbijatel raskem kliimat positiivselt mõjutavaid valikuid teha. Lisaks toovad nad välja, et tarbijad on juba harjunud “taimsete pihvidega” ning et segadust tekitaksid just uued pakutud variandid.

“Tuttavale toidule viitavate sõnade kasutamine taimsete toodete nimetustes aitab tarbijal üles leida maitselt ja tekstuurilt sarnased, kuid samas tervise- ja keskkonnasõbralikumad tooted. Tervitame, et seda lähenemist toetavad ka Euroopa Parlamendi saadikud, eriti olukorras, kus enamikes Euroopa riikides, sealhulgas ka Eestis, süüakse ligi 3 korda rohkem liha, kui toitumissoovitused ette näevad,” sõnas Taimse Teisipäeva kampaaniajuht Anna Kaplina.

Taimne Teisipäev on rahvatervisekampaania, mille eesmärk on vähendada eestlaste lihatarbimist ja suurendada taimse toidu osakaalu menüüs. Kampaania teeb ühiskondlikul tasandil koostööd nii ettevõtete kui ka koolidega ning individuaalsel tasandil julgustab eestlasi vähemalt ühel päeval nädalas taimset toitu eelistama.