Telia Eesti liikuvusandmete valdkonna juhi Kertu Kuusiku sõnul toimus kõige drastilisem inimeste liikumisharjumuste muutus Ülemiste Keskuse ja T1 kaubanduskeskuse piirkonnas, kus liikus aprillis 66% vähem inimesi kui märtsis. Mais toimus aga kiire taastumine ning inimeste liikumisaktiivsus kasvas piirkonnas võrreldes aprilliga koguni 287% võrra.

Mitmetes teistes nn kaubanduspiirkondades kukkus inimeste liikumine 20-30 protsendi võrra. Nii langes aprillis (võrrelduna märtsiga) inimeste liikumisaktiivsus Solarise piirkonnas -18%, Järve Keskuse piirkonnas samuti -18%, Viru ja Rotermanni piirkonnas -25% ning Tartu Lõunakeskuse piirkonnas -29%.


Seevastu maikuus oli mitmetes nimetatud piirkondades ka taastumine päris kiire ning inimeste liikumisaktiivsus suurenes võrreldes aprilliga Solarise piirkonnas +18%, Järve Keskuse piirkonnas +4%, Viru ja Rotermanni piirkonnas +50% ning Tartu Lõunakeskuse piirkonnas +65%.

Kertu Kuusiku kinnitusel saavad erinevad kaubanduskeskused Telia mobiilivõrgu anonüümsete andmete põhjal tuvastada rahvahulkade liikumisharjumusi.

„Kuna nutitelefonid on inimestel alati kaasas, saab nende anonümiseeritud andmete põhjal analüüsida, kui palju aega veedavad inimesed poes ja kust nad sinna jõuavad. Samuti saab liikuvusanalüüsi põhjal teada, kuhu inimesed lähevad ning kuidas sõltub nende liikumine näiteks kella- või aastaajast," ütles Kuusik.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid