Pankrotte on tänavu enim toitlustuses ja majutuses
Pankrotiavalduste esitamiste üldarv pole aastatagusega võrreldes märkimisväärselt kasvanud, kuid majandusraskused pitsitavad kindlat sektorit: maksejõuetuks muutuvad eelkõige turismi ja toitlustusega seotud ettevõtted, mida koroonaviirus ja piirangud enim mõjutavad. Ettevõtjad ootavad valitsuselt abi, kirjutab ERR.
Kui Tallinna vanalinnas veidi ringi vaadata, võib märgata äride suletud uksi. Koroonaviiruse mõjud turismimajandusele, hotellidele ja toitlustusele on selged.
"Täna oleme veel kuidagi lahti ennast suutnud hoida, aga ma arvan, et selles sektoris, restoranide ja baaride sektoris pole ühtegi ettevõtjat, kellel natukegi rõõmusädet oleks näos. Olukord on iga päevaga raskemaks ja raskemaks läinud," rääkis Nimeta baari üks omanikest Vallo Palvadre "Aktuaalsele kaamerale".
Kui nii jätkub, ootab Palvadre sõnul ka neid ees maksejõuetus.
Kui vaadata pankrotiavalduste üldarvu, siis tegelikult pole numbrid kevadel kardetud järsku kasvu näidanud. Kui eelmisel aastal esitati üheksa kuuga kohtutesse 1092 pankrotiavaldust, siis tänavu 1170. Kusjuures 768 avaldust on tänavu esitatud füüsiliste isikute ja 402 firmade vastu.
Loe pikemalt ERRist.