“Tänapäeva linnakeskkonnas on suurimateks väljakutseteks tihe autoliiklus, heitgaasid ja avaliku ruumi arvelt rajatud parklad. Tuleviku linnaliiklus on tellitava transpordi päralt – olgu selleks platvormtakso, tõukeratas või elektrijalgratas. Igaühel ei ole isiklikku autot tarvis,” kommenteeris Bolti kaasasutaja ja tegevjuht Markus Villig.

Viimase aasta jooksul käivitas Bolt tõukerattarendi 15 riigis ja 45 linnas. Lisaks tõukeratastele toodi Prantsusmaal, Hispaanias, Portugalis ja Tšehhis tänavatele ka elektrijalgrattad. Selle tulemusel sai Boltist esimene Euroopa ettevõte, kes pakub ühes rakenduses platvormtaksot, tõukerattaid ja elektrijalgrattaid.

Veelgi "rohelisemad" tõuksid

“Praegusel hetkel pärsib renditõukerataste ja -jalgrataste kasutamist suuresti teenuse hind. Euroopa juhtiva transpordiplatvormina saame soodsa hinna tagada, jagades kulusid erinevate teenuste vahel. Meil on hea meel tuua taskukohane teenus järgmisel hooajal veel enamatesse Euroopa riikidesse, sealhulgas Saksamaale ja Suurbritanniasse,” lisas Villig.

Tänavu mais tutvustas Bolt enda disainitud ja toodetud elektritõukeratta mudelit. Uus mudel on 100% ümbertöödeldav, vastab ISO standarditele ja on kuni viieaastase elueaga ning kaalub teistest turul olevatest mudelitest kuni 55% vähem. Selle tootmise ja transportimise süsinikujälg on teiste mudelitega võrreldes märkimisväärselt väiksem.

Eelmisel aastal avaldas Bolt pikaajalise rohestrateegia ettevõtte ökoloogilise jalajälje vähendamiseks. Lisaks lubas Bolt selle aasta septembris muuta enda tõukerataste äri 2020 aasta lõpuks kliimapositiivseks.