„HOIA nutirakenduse abil kaitseme nii Omniva töötajaid kui ka meie kliente,” selgitas Omniva Tallinna kullerpunkti juht Anneli Undrest. „Oleme Omnivas kasutusele võtnud erinevaid meetmeid, et nakkusohtu miinimumini viia.”

Selleks, et vähendada inimeste omavahelist kokkupuudet ja piirata viiruse levikut, palume klientidel eelistada iseteeninduskanaleid. Omniva 257 Eesti pakiautomaati asuvad õues, kus inimesi on vähem ja nakatumise risk madalam. Pakiautomaatide puutetundlikke ekraane puhastatakse regulaarselt, kuid automaati saab kasutada ka ühiskasutatavate pindadega füüsiliselt kokku puutumata: Omniva pakiautomaadi ekraan toimib ka kinnastega ja kauba eest tasumisel on kõikides automaatides võimalik kasutada kontaktivaba viipemakset.

Kõik postkontorid ja postipunktid on küll klientidele avatud, kuid postkontorisse minnes palume kõigil kinni pidada sealsetest siltidest, märgistest ja juhistest. Ka saadetiste kohaletoimetamisel jälgivad Omniva töötajad täiendavaid hügieeninõudeid. Eraisikutele pakkide väljastamine toimub vabas õhus ja kontaktivabalt. Samuti hoiavad kullerid kliendiga võimalusel kahemeetrist distantsi.

Käte pesu, desinfitseerimine ja maski kandmine on parim kaitse viiruse eest. Omniva töötajad on varustatud desinfitseerimisvahenditega ja pakiautomaatide ekraane puhastatakse regulaarselt. Lisaks hügieeninõuetest kinnipidamisele aitab tervena püsida ka otsese füüsilise kontakti vältimine avalike pindadega. Selleks saabki pakiautomaadi puutetundlikku ekraani kasutada ka kindaga.

Laadi ka omale HOIA rakendus telefoni aadressilt www.hoia.me.

Mida rohkem inimesi rakendust kasutab, seda paremini saame kaardistada lähikontaktsed ja viiruse levikule piiri panna.