Hoopis lahedam on aga mandariinidega olukord Prismades. Kaine loogika ütleb, et alati tuleb valida mandariinide kuhjast kõige ilusam, kuid tegelikult pole see üldsegi päris nii. Nimelt on Prisma kauplustes mandariinide juures ilus suur silt, mis seletab mandariinde koore funktsiooni. Selleks on kaitsta vilja, et seda oleks mõnus süüa ja ta oleks hea maitsega. Loogiline, eks? Siit loogikat edasi arendades (ja Prisma õpetust järgides) pole poes üldse vaja meeleheitlikult otsida KÕIGE ILUSAMAID mandariine. Sobivad ka kõik teistsugused, sest ega siis kokkuvõttes keegi koort söö(?) ja oluline on ikka sisu!

Seega ärge muretsege, kui mõni mandariin on pisut vähem oranži koorega kui teine – järelikult on koor teinud oma töö kenasti ja mandariin on olnud hästi kaitstud.

Täpselt samasugused juhendid on pandud üles ka näiteks granaatõunte juurde ja mõneti ootamatult ka tavaliste õunte juurde. Aga miks ka mitte – see on pilkupüüdev, huvitav ja lisaks ka õpetlik, sest ega mina näiteks küll 100% ei teadnud, kuidas granaatõuna on absoluutselt täiesti õige süüa. Aga nüüd tean. Aitäh, Prisma!