Sotsiaalminister Tanel Kiik ja rahvastikuminister Riina Solman andsid täna videosilla vahendusel toimunud tunnustusüritusel 62 tööandjale üle peresõbraliku tööandja märgised. Nende seast pälvis tänavu lõppmärgise 34 tööandjat, kes on läbinud keskmiselt kahe ja poole aasta pikkuse põhjaliku programmi, eesmärgiga muuta oma töökeskkond pere- ja töötajasõbralikumaks.

Paneeldiskussioonis “Milline on tulevikutöö või on see juba kohal?” arutlesid tuleviku töö väljakutsete üle Kutsekoja juhatuse liige ja OSKA arendusjuht Tiia Randma, peresõbraliku tööandja programmi kuldmärgise pälvinud Incap Corporationi juht Otto Pukk ning tööpsühholoog Liina Randmann.

Sotsiaalminister Tanel Kiige sõnul kätkeb töötaja- ja peresõbralikkus endas ka paindlikkust töö tegemise ajas ja kohas. “Koroonaviiruse leviku tõkestamine on esitanud tööandjatele tõsise väljakutse organisatsiooni töö korraldamisel ja ka tänavune tunnustusüritus on ohutuse tagamiseks üle viidud veebi,“ lausus Kiik.

Tema sõnul on praeguses situatsioonis, kus inimeste tervise hoidmiseks tuleb hoida distantsi ja korraldada töö võimalusel kodukontorist, kindlasti olnud eelis töötaja- ja peresõbralikel tööandjatel, kes on juba varasemalt juurutanud paindlikke töö tegemise vorme. “Tulevikutöö hõlmab endas ka muutusi töö tegemise kohas ja viisides ning tänavune väljakutsete rohke aasta on selle meile lähemale toonud,“ märkis Kiik.

Rahvastikuminister Riina Solman märkis, et mitme aasta pikkuses arenguprogrammis osalevad ettevõtted on kõik teinud suure töö ja väärivad tunnustust. “Töö- ja pereelu ühitamise võimalused on muutunud inimestele töökoha valikul järjest olulisemaks ja ka tööandjad on seda üha enam mõistma hakanud. Rõõm on tõdeda, et aasta-aastalt on kasvanud programmis osalevate tööandjate peresõbralikkuse tase ja inimesed ei pea tegema valikuid töö või pere vahel, vaid saavad neid rolle edukalt ühendada,” rääkis Solman.

Lõppmärgise kuldtaseme pälvisid tänavu ACNielsen Eesti OÜ, Admiral Markets AS, Agapics AS, AS Estiko-Plastar, AS Helmes, AS SEB Pank, Bondora Group AS, Fortumo OÜ, Keskkonnaministeerium, Lennuliiklusteeninduse AS, Mandatum Life Insurance Company Ltd Eesti Filiaal, Päästeamet, Wunder Estonia OÜ ja Omniva (Eesti Post AS).

Hõbetaseme pälvisid PZU Kindlustus, ABB AS, Astro Baltics OÜ, Brightspark OÜ, Estanc AS, Häirekeskus, Keskkonnaagentuur, Käo Tugikeskus, Morek IT OÜ, Põltsamaa Vallavalitsus, Ridango AS, SA Eesti Filharmoonia Kammerkoor, SA Elva Laste- ja Perekeskus, SA Eesti Meremuuseum, Südameapteek ja Tartu Kutsehariduskeskus. Pronkstaseme pälvisid AS Go Group, SA Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus, Innopolis Insenerid OÜ ja AS Valdek.

Peresõbraliku tööandja algmärgisega tunnustati 28 tööandjat, kes on läbinud eelhindamise ja koostanud järgnevateks aastateks tegevuskava organisatsiooni töökultuuri arendamiseks.

Algmärgise saanud tööandjate hulgas olid AS Audentes, Audentes Koolide Sihtasutus ja Audentese Spordiklubi MTÜ, ASA Quality Services OÜ, CES OÜ, DHL Logistics Estonia OÜ, Eesti Rahvusraamatukogu, Elisa Eesti AS, ERGO Insurance SE ja ERGO Life Insurance SE Eesti filiaal, Guardtime OÜ, IPF Digital AS, Jüri gümnaasium, Kaubamaja AS, konkurentsiamet, KPMG Baltics OÜ, maa-amet, maaeluministeerium, Nordecon AS, OÜ Velko AV, Rahva Raamat AS, Ramirent Baltic AS, Riigi Tugiteenuste Keskus, SA Eesti Kontsert, SA Viljandi Haigla, Saku Õlletehase AS, sisekaitseakadeemia, Smartmatic-Cybernetica Centre of Excellence for Internet Voting OÜ, sotsiaalkindlustusamet, SRINI OÜ ja Tartu maakohtu kinnistus- ja registriosakond.

Peresõbraliku tööandja märgise programm kestab 1,5-3 aastat, misjärel väljastatakse organisatsioonile lõppmärgis, kas pronks-, hõbe- või kuldtasemel. Konsulteerimis- ja hindamisprotsess kätkeb endas tööelu erinevaid aspekte, alates värbamisest kuni töösuhte lõpetamiseni, hõlmates muu hulgas töötajate tunnustamist ja professionaalse arengu toetamist ning organisatsiooni hea töökeskkonna, suhtlemiskliima, organisatsioonikultuuri ja info liikumise tagamist.

Peresõbraliku tööandja märgise programmi on ellu kutsunud Sotsiaalministeerium koostöös Civitta Eesti AS-iga. 2017. aastast välja antavat märgist saavad taotleda nii tööandjad era- ja avalikus sektoris kui ka kodanikuühendused.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid