Telia Eesti erakliendiüksuse juhi Kristjan Viilmanni sõnul on tegu olulise muutusega, kuna ettevõtte tootevalikusse on hakanud lisanduma uute telefonide kõrval ka nn uuskasutatud mudelid.

“Oleme Telias võtnud üheks eesmärgiks seadmeringluse, mis toetab nii ettevõtte keskkonnaeesmärke kui ka klientide suurt huvi tootevaliku vastu, mida me täna enam ei müü,“ lausus Viilmann.

Enne müügile saabumist läbivad kasutatud seadmed põhjaliku kontrolli, et tagada nende väga hea töökord ja esteetiline välimus.

Lisaks on Viilmanni kinnitusel tagatud klientidele kindlustunne, kui telefoniga peaks midagi juhtuma. “Erinevalt näiteks teiselt eraisikult soetatud telefonist, kaasneb meilt ostetud nutitelefonidega aastane garantii. Telefonide töökindlus ja garantii tagatakse meie koostööpartneri Foxway poolt.”

Elektroonikaseadmete taaskasutuse täisteenust pakkuva Foxway arendusjuhi Urvo Männamaa sõnul on kasutatud nutiseadmete soetamine nii majanduslikust kui keskkondlikust perspektiivist mõistlik otsus.

“Kogume kokku kasutatud seadmed nii jaekaubandusvõrgust kui äriklientidelt, millele järgneb põhjalik kontroll. Seejärel suuname seadmed uuele ringile, sealhulgas Teliasse, kus need leiavad endale uue omaniku,” lausus Männamaa.

Esimesena jõuavad Telia uuskasutatud seadmete valikusse iPhone’i mudelid. Näiteks saab Apple iPhone 8 (64GB) soetada 309 euroga, iPhone X (64GB) maksab aga 519 eurot.

Kasutatud nutitelefonidega saab lähemalt tutvuda ja neid soetada Telia veebilehelt. Seadmeid saavad soetada nii Telia era- kui ärikliendid.

Lähitulevikus plaanib Telia kasutatud seadmete valikut laiendada, seda nii vastuvõetavate kui müüki saabuvate seadmete näol.

“Lisaks nutitelefonidele hakkame lähitulevikus vastu võtma ka kasutatud süle- ja tahvelarvuteid oma teenuse Vana Uueks raames, mis laiendab meie ringmajanduse mõõdet ning aitab vähendada ettevõtte tegevusest tulenevat ökoloogilist jalajälge,” lisas Kristjan Viilmann.

Kasutatud ja aastase garantiiga nutiseadmed saavad olema tunduvalt soodsama hinnaga, mille soetamisel saab klient anda panuse keskkonna hoidmisse.

Seadme soetamisel jääb ära nii uue telefoni tootmiseks kui transpordiks kasutatav energia ja materjal. Näiteks kui klient soetab endale kasutatud iPhone 8 nutitelefoni, säästab ta selle arvelt 57 kg CO2-e tekkimist, mille emissioonidest ligi 80% tekib just seadme tootmise tulemusena.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid