1. Saadetis ulatub pakist välja või on pakendatud liiga väiksesse pakendisse


Õiges suuruses pakend katab ja kaitseb kogu saadetise sisu. Liiga väike pakend ei pruugi transportimise ja käitlemise teekonnal vastu pidada ning see võib lahti rebeneda. Seevastu liiga suures pakendis võib paki sisu loksudes kahjustada saada. Igasugune pakendist väljaulatuv osa võib transpordil kujutada ohtu nii endale kui ka teistele saadetistele.

2. Ebaturvaline või puuduv pakend


Lohakalt pakitud saadetis võib saada kahjustada või pakendist sootuks kaduda. Sageli peetakse piisavaks pakendiks ka tootepakendit, kuid alati ei pruugi see vastata soovitud nõuetele. Tavaliselt puudub tootja pakendil sisu kaitsmiseks vajalik täite- ja kaitsematerjal, mistõttu tuleks see saatjal täiendavalt pakendada.

3. Kehvasti kleebitud aadresskaart või pakendimaterjal, millel kleeps ei püsi


Pakendil peab olema piisaval määral tasast ühtlast pinda, kuhu kinnitada aadresskaart nii, et andmed ei kataks saadetise servi. Kortsus, üle serva kleebitud või ka väga läikiva kilega kaetud aadresskaart on masinale loetamatu või loetav suurte raskustega – selles võib veenduda kasvõi supermarketite iseteeninduspulte kasutades.

Pakendi korduvkasutamisel (mis iseenesest on väga õige ja keskkonnast hooliv tegu!) tuleb vanad aadresskaardid ja vöötkoodid eemaldada või kinni katta. Vastasel juhul ei suuda automaatsüsteem õigeid pakiandmeid lugeda ehk triipkood on loetamatu.

Samuti tuleb jälgida, et pakendimaterjal suudaks aadressikaardi kleepsu kinni hoida. Libedalt, krobeliselt vms pakendilt võib kleeps kaduda – ja koos sellega on kadunud kõik paki andmed. Andmeteta paki omaniku tuvastamine on aga juba väga-väga keeruline. See toimub valdavalt klientide pöördumiste alusel, kes kirjeldavad oma paki välimust ja sisu ning selle alusel püütakse pakk ja omanik taas kokku viia.

4. Puudub õrna käsitsemise kleebis, kuigi see oleks vajalik


Kui pakiga saadetakse klaasi, valgusteid, peegleid või muid kergesti purunevaid ja õrnu esemeid, on kohustuslik lisateenuse „Ettevaatlik käsitsemine“ kasutamine. Lisateenuse korral märgistatakse saadetis vastava kleebisega ja sellega kaasneb saadetise käsitsi töötlemine sorteerimisel. Lisaks ei asetata selle saadetise peale teisi saadetisi. Siiski, erimärgise kasutamine ei vabasta saatjat nõuetekohasest pakendamisest ja tähele tasub panna ka seda, et lihtsalt käsitsi kirjutatud „Õrn saadetis!“ või muud omakäelised hoiatused ei toimi. Need ei lähe infosüsteemis paki andmetega kaasa ja automaatika kohtleb pakki nagu tavalist saadetist.

5. Puuduv või puudulik täitematerjal


Täitematerjali puudus on eriti suureks probleemiks õrnade saadetise puhul. Täitematerjali eesmärk on kaitsta saadetiste sisu võimalike põrutuste eest ja tagada selle püsivus pakendi sees. Täitematerjaliks sobivad näiteks nii puitvill, graanulid ja mullikile kui ka kortsutatud paber, kui seda rohkesti kasutada.