Rong väljus piirilinnast kell 17.23. Üks lugeja kirjeldas Delfile, et tema läks peale Rakverest.

"See reis on alati, eriti pühapäeviti, väga populaarne ning Elron on pannud sinna eriti pisikese rongi," märkis ta. "Paljud inimesed seisid püsti ning seda veel olukorras, kus Ida-Virumaal on koroonanäitajad kõige rängemad. Väga vastutustundetu," pahandas ta.

Lugeja lisas, et oleks Elron ette teavitanud, et nad kavatsevad sellise rongiga rahvast vedama asuda, oleks ta valinud bussi.

Elroni kommunikatsioonijuht Mariis Adamberg selgitas Delfile, et Narva-Tallinna reisi teenindama pidanud neljavagunilisel rongil tekkis ootamatu tehniline tõrge, mistõttu pidid nad reisi asendama erakorraliselt lühema rongiga, mis oli reisi tegemiseks veel ainsana vaba. "Kuna kogu Elroni rongipark on korraga käigus, siis ei olnud meil võimalik selle reisi asendamiseks ka ühtki teist nelja- või kolmevagunilist rongi teenindama suunata." Ta lisas, et Elron vabandab reisijate ees tekkinud ebameeldivuste pärast.

Koroonanäitajad on üle riigi kasvamas, kas ja mis tehakse Elroni poolt üleüldiselt ära, et hajutamine rongides ikka võimalik oleks? Adamberg rääkis, et sõidugraafikute koostamisel lähtuvad nad sellest, et võimalikult paljusid reise teenindaksid pikad rongid, et reisijatel oleks piisavalt ruumi ja võimalust hoida distantsi. "Lisaks tihendasime mitmetel liinidel just ka sõiduplaani selleks, et inimesed paremini hajutatud saaksid."