"Oleme tänavu suvel lansseeritud ja nüüdseks üle 70 000 aktiivse kasutajaga rakenduse puhul pidevalt arendustöid teinud, et muuta kiiret ja kontaktivaba ostlemist pakkuv äpp veelgi kliendisõbralikumaks," rääkis Maxima Eesti tegevjuht Edvinas Volkas. "Tänasest on rakenduses võimalik ostudel, mis kas eneseregulatsioonist või seadusandlusest tulenevalt on vanusepiiranguga, oma isikut tuvastada ja seega ka vanust tõendada otse rakenduses."

Vanusepiiranguga toote - energiajoogid või alkohol - skaneerimisel tekib ostjal Maxima äpis võimalus koheselt oma vanust tõendada, kasutades selleks kas smart-ID või mobiil-ID isikutuvastust.

"See tähendab, et ostja poeskäik ning ostu lõpetamine muutub veelgi kiiremaks, kuna enam ei pea kauplusetöötaja omaltpoolt ostja vanust kassas kinnitama," lisas Edvinas Volkas.

Isikutuvastusfunktsiooni kasutamiseks tuleb rakendusest alla laadida kõige uuem versioon või seadistada rakendustepoes äpile automaatne uuendamine. Maxima mobiiliäppi saab jaeketi kõigis 82 kaupluses üle Eesti kasutada mobiilse ostupuldiga, kõrvuti toodete skaneerimise funktsioonile on rakendusele liidetud virtuaalne kliendikaart ning turvatult ka mobiiliomaniku pangakaart, et igapäevaste toidu- ja esmatarbekaupade oste kontaktivabalt ja mobiilselt teha. "Rakendusega kulub ostude eest tasumiseks vaid sekundeid ning ostja ei pea sisuliselt maksmiseks isegi peatuma," märkis Edvinas Volkas.

Maxima mobiiliäpp on alla laetav nii Androidi, iOS-i kui Huawei operatsioonisüsteeme kasutatavate telefonidega. Kasutamisel tuvastab rakendus automaatselt kaupluse, milles ostja viibib ning seejärel saab kõik ostud telefoni kaameraga sisse skaneerida ning ostu lõpetamisel maksta kas iseteeninduskassas või tavakassas. Maksta saab nii rakendusega seotud pangakaardiga kui kassaterminalis. Maxima mobiiliäpp on kasutatav eesti-, vene- ja inglisekeelsena.