10 803 379,70 eurot

1. juulil toimunud Vikinglotto loosimisel loositi välja jackpot ja selle sai üks Eesti lotomängija. Õnneliku mängija võidusummaks on 10 803 379,70 eurot ning võidu toonud ühe mänguväljaga pilet on ostetud internetist.

Antud võit on kordades suurem kui senised Eestis võidetud lotovõidud – Vikinglotto suurimaks võidusummaks seni oli miljon eurot ning Eurojackpotiga on võidetud 1,155 miljonit eurot. Mõlemad miljonivõidud tulid Eestisse 2016. aastal.

907 269,60 eurot

Noor pereema võitis 8. aprillil Bingo lotoga üle 900 000 euro. Tallinlanna avastas võidu kümme päeva pärast loosimist ootamatult, et just tema on see õnnelik, kes võitis Bingo lotoga rekordsuure jacpoti 907 269,60 eurot. Võidupileti ostis teenindusvaldkonnas töötav naine internetist.

Tema sõnul oli võit suur üllatus, seda suurem, et ta avastas oma võidu alles 10 päeva hiljem – võidu-sms’i tellimisel oli midagi viltu läinud. Ta avastas võidu oma mängukontolt ning ei uskunud oma silmi, käis lausa mitmel päeval oma kontot uurimas ning näitas kontrolliks ka elukaaslasele.

Naine ei mängi enda sõnul sageli, vaid kord paari kuu jooksul ostab Bingo pileti. Kuid et sõbrannaga tuli suurest jackpotist juttu, siis otsustas naine ise ka loosimisele pileti osta. Ostis alguses kaks kahe mänguväljaga piletit, kuid et ühe piletitest ostis kogemata nädal hilisemale loosimisele, siis jäi süda natuke kripeldama ning ta ostis sama nädala loosimisele ühe mänguväljaga pileti lisaks. Ja see lisaks ostetud pilet osutuski võidupiletiks!

Piletile numbreid valides klõpsis naine pliks-plaks nuppu seni, kuni leidis pakutud numbrite seast talle olulised kuupäevad.

Erinevates loosides ja loteriides naine väga osalenud ei ole – ütleb, et on kahel korral ostnud ka Eurojackpoti pileti, aga ennekõike on Bingo lotosse uskunud. Korra varem on ta ka Bingoga võitnud, kui sai aastate eest diagonaalide tabamuse.

Kuna peres kasvab ka väike laps, siis on nad juba mõnda aega kaalunud oma elamise soetamist, on isegi pangast laenusaamisvõimalusi uurinud. Oma kodu ongi naise sõnul peamine unistus, mille võidu abiga täita soovib.

Võidusummat plaanis naine kindlasti ka jagada, toetada lähedasi ja võib-olla ka annetusi teha. Võitja mõtles eelkõige tulevikule ja plaanis osa rahast investeerida – nad olid elukaaslasega otsustanud, et hoolimata suurest võidust, soovivad nad igapäevaste kulutustega toime tulla pigem oma sissetulekute toel

739 322,90 eurot

Telesaates "Suur lotokolmapäev" loositi 25. novembril välja Bingo loto jackpot summas 739 322,90 eurot. Ühe mänguväljaga võidupilet osteti Paide Maksimarketist.

Antud võidusumma on Bingo suuruselt teine võit läbi ajaloo. Seni suurima võidusumma – 907 269 eurot – sai käesoleva aasta aprillis noor tallinlanna.

659 116,20 eurot

15. aprillil võitis Eurojackpotiga 659 116,20 eurot Pärnumaalt pärit naine, kellele oli summa paras päikesekiir – ta oli äsja enne seda töö kaotanud, samuti oli võiduhetkel töötu tema abikaasa. Üheks suureks unistuseks on perel pärast kriisi reisile minna.

Naise enda sõnul oli see abikaasaga ühine võit, sest ehkki naine tegi veebis ostu, ütles võidupileti numbrid laua kõrval seistes naise abikaasa. Samade numbritega neljandat nädalat järjest, kui suurvõit tuli. Naise sõnul on tal ka oma numbrid, kuid nendega mängib ta juba 15 aastat Vikinglottot ja seal on saanud vahel väiksemaid võite. Iganädalaselt on naine lotot mänginud viimased paar aastat uskudes, et ühel päeval toovad ta numbrid talle võidu.

Võiduga seotud emotsioonidest rääkides jagas naine, et ta koondati seoses eriolukorraga töölt ning ka abikaasa on tööta, nii et võit tuli nende jaoks väga õigel ajal. Ilma selleta oleks tulevikuvaade nende jaoks väga murelik ja pere majandamine keeruline. Selle, et ta on võitnud, avastas naine loosimispäeva hilisõhtul ja ajas üles ka oma mehe, et rõõmu-uudist jagada. Naine helistas kohe ka oma täiskasvanud lastele.

Võidusumma kasutamise osas abielupaaril kohe konkreetseid plaane ei olnud. Võimalike variantidena kaaluti eluaseme uuendamist, kindlasti oli plaanis perega reisimine, kui see taas võimalik on. Et peres on ka lapselapsi, siis arvas naine, et rahasummale leiab kindlasti rakendust.

589 945,70 eurot

16. septembril loositi välja Bingo loto jackpot 589 945,70 eurot. Võitjaks osutus ehitusettevõtjast mees Harjumaalt, kes on enda sõnul ammune lotomängija ja kel on alati pilet mängus – nii Bingos kui ka Vikinglottos ja Eurojackpotis.

Suurvõidu toonud pilet oli ostetud juuli keskel kümneks loosimiseks – kahe mänguväljaga pliks-plaks pilet polnud kaheksal esimesel loosimisel midagi võitnud, üheksas loosimine aga tõi täistabamuse.

Oma võidust sai mees teada loosimisele järgneval hommikul võidumeili lugedes. "Tööpäeva õhtuti ma meile ei loe – töö on piisavalt pingeline, ei taha õhtul enam võimalikku stressitekitavat infot," lausus ta.

Küsimusele, kuidas võiduemotsioon oli, vastas mees, et tunne oli ülev, sest seni on tulnud vaid väikseid võite. Lotomängimist plaanib mees jätkata ka peale suurvõidu saamist: "Muid hasartmänge ma ju ei mängi ning kulu pole suur – uks peab ikka ka rahaõnnele valla olema."

Mehe sõnul ei olnud ta võidust kellelegi rääkinud ja arvas, et see nii ka jääb. Võidusumma kasutamiseks mehel kindlat plaani polnud, kuid igal juhul plaanib ta nüüd senisest mõnevõrra vähem tööd teha, sest raha pärast seda enam tegema ei pea.