Pensionikeskuse värskete andmete põhjal küündib kolmanda samba pensionikontode arv täna keskpäeva seisuga Eestis 152 191-ni. Viimane aasta on kolmanda samba kontode arvu enam kui kahekordistanud, kuivõrd aasta jooksul on täna keskpäeva seisuga tulnud juurde 77 654 pensionikontot.

Iseäranis suur kasv on toimunud uuest aastast jõustuva pensionireformi mõjul just viimasel kuul. Kui novembris loodi 12 096 uut kolmanda samba kontot, siis detsembrikuus on avatud täna keskpäeva seisuga 56 616 kolmanda samba pensionikontot.

Samal ajal on vahetult enne aasta lõppu vähenenud teise pensionisambaga liitunute arv. Kui novembris loodi Eestis 1899 uut teise samba pensionikontot, siis detsembrikuus on täna keskpäeva seisuga loodud vaid 592 uut kontot. Samas on sel aastal kokku loodud 18 114 teise samba pensionikontot.

Kuigi üldiselt võib pensionikontode arvu võrdsustada konkreetse pensionisambaga liitunud inimeste arvuga, võib juhtuda, et mõnel inimesel on mitu pensionikontot ühes sambas. Kokku on Eestis teise samba pensionikontosid 766 601. Sisuliselt võib öelda, et kolmel inimesel viiest on teine pensionisammas Eestis olemas, kolmas pensionisammas aga ühel inimesel üheksast.

Kuigi soodsamatel tingimustel kolmanda samba pensionikonto loomine läks eile sisuliselt lukku, võib veel ka täna Pensionikeskusele tehtud sissemaksete korral kolmanda samba loomine jääda selle aasta arvestusse, kirjutas eile Delfi Kasulik.