Kõik Lux Expressi tavapärased linnadevahelised bussiliinid jäävad endiselt töösse, kuid aprilli lõpuni peatatakse ajutiselt need väljumised, mille täituvus on kõige madalam. Ajutiselt võetakse liinilt maha umbes 20% siseriiklikest väljumistest, mis tähendab, et Lux Expressi sihtkohtade vahel jääb ka edaspidi käiku enamik igapäevaseid bussiühendusi.

Kärbete puhul lähtutakse põhimõttest, et Lux Expressi reisijate teenindamiseks säiliksid kõikidel liinidel nii hommikused kui ka õhtused väljumisajad ning ajutiselt käigust kõrvale jäävatele reisidele oleks mõistliku ajalise vahega alternatiiv. Näiteks Tallinn-Tartu bussiliinidel jäävad käiku enamik täistundidel mõlemast linnast väljuvatest bussidest. Tallinn - Pärnu, Tallinn - Kuressaare ning Tartu-Narva vahelistel liinidel vähendatakse liinivedu esmaspäevast neljapäevani ning laupäeviti ühe reisi võrra mõlemal suunal.
„Oleme liinivõrgu kärpimist püüdnud võimalikult pikalt edasi lükata, et tagada vaatamata madalale nõudlusele meie reisijatele harjumuspärased sõiduvõimalused ning stabiilne töö meie bussijuhtidele," selgitas mahukärbete põhjuseid Lux Expressi tegevjuht Ingmar Roos. "Samuti võtsime viiruse leviku takistamiseks väga varakult kasutusele erinevad meetmed, et tagada meie reisijatele ohutu reisikogemus. Tänaseks on mullusega võrreldes sõitjate arv juba üle 50% langenud, mistõttu on teenindavate väljumiste arvu mõningane korrigeerimine vastavalt sõidunõudluse muutumisele möödapääsmatu."