Igal aastal, mil tööportaal CVKeskus.ee uuringut läbi viis, jõudsid ihaldusväärseimate tööandjate sekka kaheksa ettevõtet - Eesti Energia, Telia Eesti (sh EMT, Elion ja Eesti Telekom), Skype Technologies, Swedbank, Playtech Estonia, LHV Pank, Nortal (sh Webmedia Group) ja Microsoft Estonia.

Esikoha vääriliseks hindasid töötajad läbi aastate kolme tööandjat. Ülekaalukalt kõige armastatumaks tööandjaks valisid töötajad läbi aastate Eesti Energia, kes võidutses edetabelis koguni seitsmel korral (aastatel 2012 - 2013 ja 2015 - 2019). Lisaks jõudis esikohani ka 2020. aasta ihaldusväärseimaks tööandjaks valitud Telia Eesti, kes tuli kümne aasta koondedetabelis teiseks. Edetabeli kolmanda koha saavutas 2014. aastal võiduka ihaldusväärseima tööandja tiitli haaranud Skype Technologies.

Esikolmikusse valiti korduvalt kümne aasta vältel ka kolm pangandus- ja infotehnoloogiasektori tööandjat - Swedbank, LHV Pank ning Transferwise, kes saavutasid kümnendi koondedetabelis vastavalt 4., 6. ja 7. koha. Nende vahel viienda koha saavutas Playtech Estonia, keda pidasid töövõtjad samuti läbi aastate üheks parimaks tööandjaks.

„Aastast aastasse on ihaldusväärsete tööandjate edetabelis muutunud üha domineerivamaks ettevõtted, kes pakuvad võimalusi panustada tehnoloogia- ja finantsvaldkonna arengusse," tõi uuringust esile kerkinud trendi välja CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt.

„Innovaatiliste ettevõtete võidukäiku töötajate südametesse peegeldab ka edukaim uustulnuk edetabelis Bolt Technologies, kes jõudis oma debüütaastal ihaldusväärseimate tööandjate edetabelis kohe esikümne sekka," lisas Henry Auväärt.

Viimase kümnendi Eesti ihaldusväärseimate tööandjate edetabelisse jõudsid veel ka Tallink Grupp, ABB, Nortal, SEB Pank, Microsoft Estonia, Pipedrive, Elisa Eesti, Tallinna Kaubamaja, Riigimetsa Majandamise Keskus, Orkla Eesti AS, Cleveron, Tartu Ülikool, Eesti Rahvusringhääling, Tallinna Lennujaam, Eesti Pank, Bolt Technology, Nordea Bank, Utilitas, Ericsson Eesti, Merko Ehitus, Kaitseressursside Amet, Estonian Air, Estravel, Helmes, A. Le Coq, Apollo Group ja Baltika.

Kahel aastal valiti ihaldusväärseimate tööandjate sekka ka Riigikogu, mida töövõtjad pidasid ihaldatud töökohti pakkuva organisatsiooni vääriliseks aastatel 2016 - 2017 ning mis saavutas seeläbi kümne aasta koondedetabelis 24. koha.

Viimase kümne aasta Eesti kõige ihaldusväärsemad tööandjad:

KohtEttevõte
1Eesti Energia AS
2Telia Eesti AS
3Skype Technologies OÜ
4Swedbank AS
5Playtech Estonia OÜ
6LHV Pank AS
7Transferwise Ltd Eesti filiaal
8Tallink Grupp AS
9ABB AS
10Nortal AS
11SEB Pank AS
12Microsoft Estonia OÜ
13Pipedrive OÜ
14Elisa Eesti AS
15Tallinna Kaubamaja AS
16Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK)
17Orkla Eesti AS (Kalev ja Põltsamaa Felix)
18Cleveron AS
19Tartu Ülikool
20Eesti Rahvusringhääling (ERR)
21Tallinna Lennujaam AS
22Eesti Pank
23Bolt Technology OÜ
24Riigikogu
25Nordea Bank Abp Eesti filiaal
26Utilitas
27Ericsson Eesti AS
28Merko Ehitus Eesti AS
29Kaitseressursside Amet
30Estonian Air AS
31Estravel AS
32Helmes AS
33A. Le Coq AS
34Apollo Group OÜ
35Baltika AS