Varem pole Eestis Kasulikule teadaolevalt sarnast soodustust pakkunud, aga nüüd on IKEA teinud enda veebilehele eraldi kategooria "Väljamüük", kust leiab tubade kaupa erinevaid tooteid soodsamate hindadega.

Paljudel toodetel, eelkõige odavama otsa toodetel, ei ole soodustus teab kui suur, kuid kui osta mitu toodet, siis võib kokku tulla päris korralik soodustus.

Palju tooteid laost otsas

IKEA paljude tavapäraste kultustoodete laovarud napivad, mööblihiid põhjendab seda laovarude täiendusest tekkinud viivitusega.

Kasuliku poole pöördus detsembris mitu lugejat, kes mainisid, et osasid tooteid ei ole IKEAst osta, sest need ei ole laos saadaval. Sama on märkinud ka mitmed inimesed erinevates sotsiaalmeedia gruppides. Tegemist on IKEA tavalisemate toodetega, mis kuuluvad n.ö klientide lemmikute hulka, mitte erilisemate eksemplaridega.

Näiteks ei ole võimalik IKEA Eesti lehel tellida lihtsat maitseaineriiulit ja musta Kallax riiulit.

IKEA Baltikumi kommunikatsioonijuht Renata Dantė vabandab ebamugavuste ees. "Olukorra on põhjustanud see, et osa tooteid pole ajutiselt saadaval. See on peamiselt tingitud viivitustest toodete laovarude täiendamises," rääkis ta Kasulikule detsembris.

"Töötame selle nimel, et tooted võimalikult kiiresti uuesti lattu jõuaks," kinnitas Dantė.

Juhul, kui kliendid ei saa soovitud eset praegu osta, võimaldab Dantė sõnul IKEA lai kaubavalik pakkuda külastajatele nende vajadustele vastavaid alternatiivseid tooteid. "Seetõttu, kui inimene ei leia konkreetset lauda või tooli, pakuvad meie spetsialistid talle teisi võimalusi," lisas ta.