Ekspress Grupi Läti tütarfirma SIA D Screens ja ekraanide senise omaniku SIA DIMAX vahel sõlmitud leping puudutab viit Riias suure liiklustihedusega tänavate ääres paiknevat hea pildikvaliteedi ning kõrge resolutsiooniga kaasaegset digitaalset välimeediaekraani. Tehingu hind on poolte kokkuleppel konfidentsiaalne.

Ostu järel kuulub Ekspress Grupile Lätis 14 ja Eestis 35 digiekraani. Kokku 49 ekraaniga on Ekspress Grupp piirkonna suuruselt teine välimeediaekraanide omanik ning ainus ettevõte, mis suudab pakkuda oma klientidele korraga digitaalset välimeediareklaami nii Eestis kui Lätis.

Ekspress Grupi juhatuse esimehe Mari-Liis Rüütsalu sõnul plaanib Ekspress Grupp jätkata investeeringutega välimeediavõrgustiku laiendamisse nii Lätis kui Eestis.

„Digitaalne välimeedia näitab maailmas kiiret kasvu ning sama trendi on oodata pärast koroonapiirangute kadumist ka Balti riikides. Ekspress Grupi viimaste aastate strateegiline eesmärk on digitaalsete tulude kasvatamine ja välimeediaekraanide võrgustiku laiendamine avab selleks hea võimaluse, sest oleme hetkel ainuke meediakontsern, mis tegutseb digitaalse välimeedia valdkonnas mõlemas riigis.

Kuna omame Eestis ja Lätis ka juhtivaid uudismeedia kanaleid, saame oma reklaamiklientidele pakkuda nähtavust korraga mõlemas riigis, laias valikus erinevates kanalites ning kokku parima kontaktihinnaga," selgitas Rüütsalu.

Ekspress Grupi digiekraane haldab Eestis kontserni tütarfirma Linna Ekraanid OÜ ja Lätis tütarfirma SIA D Screens.