Kui eelmisel ja üle-eelmisel aastal toodi riigimetsast 9700 kuuske, siis tänavu ületas kuusemüük taas 10 000 piiri. Varasemalt on vaid 2016.aastal toodud riigimetsast rohkem kuuski – 11 500.

„Rõõm on näha, et nii paljud inimesed jõudsid jõuluajal riigimetsa, tuues sealt endale meelepäraseima kuusekese. Tõenäoliselt soodustab ka praegune keeruline aeg metsa minekut – pole ju ohutumat kohta lähedastega kogunemiseks kui mets, kus ruumi jagub kõigile. Lisaks jõulukuuse toomisele saab boonusena värskes õhus liikuda, RMK matkaradu avastada ja pidada mõnusaid lõkkeõhtuid ning seda kõike hajutatult,“ lausus RMK peametsaülem Andres Sepp.

Jõulukuuskede müük pole RMK jaoks tulu teenimise viis, vaid üks võimalus inimesi ka talvel loodusesse kutsuda ning anda omapoolne panus aitamaks elus hoida kaunist jõulupuu koju toomise traditsiooni. Seetõttu pakub RMK riigimetsast kuusetoomise võimalust juba alates 2008. aastast.

Tänavu ostetud 10 577 kuusest 8904 eest tasuti mobiilimaksega ning ülejäänud 1673 puhul arve või pangamaksega. Enim osteti 1-2meetriseid kuuski.

Lisaks kinkis RMK tasuta jõulukuused kõigile asenduskodudele, kes seda soovisid – seekord viisid RMK töötajad asenduskodudesse üle 60 kuuse. Samuti ehtis riigimetsast pärit jõulupuu mitmete ühiskondlike institutsioonide ruume.

Jõulukuuske tohib riigimetsast võtta vaid neist kohtadest, kust tal pole lootust suureks kasvada: teede ja kraavide servadest, elektriliinide ja vana metsa alt. RMK mobiilirakendusest Loodusega koos ja kodulehelt www.rmk.ee/kuuseke leiab abistava veebikaardi, mis positsioneerib kuuseotsija asukoha ning näitab lähimaid kohti, kust tohib jõulupuud langetada.