„Lennuki mootorid moodustavad globaalses lennunduses kõige suurema kulukeskuse - 34% kõikidest hooldusega seotud kulutustest. Mootorite hooldus ja remont on kõrge lisandväärtusega teenus, mis eeldab tipptasemel insener-tehnilisi teadmisi. Meil on see kompetents ja perspektiiv ettevõttes olemas," sõnas Magnetic MRO tegevjuht Risto Mäeots.

Varasemalt mitmeid aastaid Magnetic MRO kaubamärgi all tegutsev mootorite hooldusosakond laienes jõudsalt 2020. aastal, kui tehti suur investeering moodsate tööriistade omandamiseks, mis omakorda suurendas ka võimekust rohkem erinevaid mootoritüüpe hooldada. Uues, 300m2 suuruses hoolduskeskuses on võimalik korraga hooldada ja hoiustada kuni 10 mootorit.

Mäeotsa sõnul eristub ainult mootoritele spetsialiseerunud kaubamärk Magnetic Engines konkurentidest kolme innovaatilise lahenduse poolest. „Me teame väga hästi, et nüüd tuleb operatiivselt edasi liikuda, sest kindlasti hakatakse meie mudelit kopeerima, aga me oleme selleks valmis," kinnitas Risto Mäeots.

2020. aastal teostati Magnetic MRO mootoriosakonnas rohkem kui 70 hoolduse või remondiga seotud operatsiooni.