Helsingi Ärikeskuse programmi “90 päeva soomlane” raames saavad 15 välismaalast võimaluse kolm kuud tasuta Soomes elada, kirjutab BBC. Kolme kuu möödumisel on neil võimalus taotleda tähtajatut elamisluba.

Ühe programmis osaleja, investor Alli Ottarssoni sõnul soovib ta kolm kuud Soomes veeta, sest on tüdinenud Los Angelese kõrgetest koroonasse nakatunute arvudest. 90 päeva jooksul plaanib ta tutvuda kohalike investeerimisvõimalustega ning saada kohapealseid kontakte. Samuti mainib ta, et Helsingi on pandeemia ajal üks maailma väikseima nakatunute arvuga suurlinnu.

15 võitjat valiti välja 5330 kandidaadi seast. Kuigi võimaluse kolm kuud Soomes veeta said vaid 15 õnnelikku, loodi andmebaas kohalikele ettevõtjatele ka valituks mitte osutunud kandidaatidest. Helsingi Ärikeskuse esindaja sõnul on võimalik, et sedasi leiab veel mõni kandideerinu tee Soome.

Programmi “90 päeva soomlane” peamine eesmärk ongi Helsingisse meelitada tehnoloogiasektori töötajaid USA läänerannikult. Neid loodetakse ahvatleda parema tervishoiusüsteemiga ning madalamate üürihindadega. Samuti usuvad soomlased, et Soome võiks olla eriti atraktiivne sihtkoht lastega peredele, sest neil on üks läänemaailma parimaid haridussüsteeme.