Surfaritel, kalastajatel ja teistel, kes harjunud talvisel ajal Pärnu rannas käima, tuleb ehitusperioodil kasutada mere äärde pääsemiseks muid teid, teatas Pärnu linnavalitsus. Side tänava lõpus asuv autoparkla on alates esmaspäevast 8. veebruarist suletud, seda ala kasutab ehitaja tehnika ja ehitusmaterjalide hoiustamiseks.

Küll aga saab Tervise Paradiisi juurest randa minekul veel mõnda aega kasutada parkla serva jäävat liivarada. Kui rekonstrueerimisjärg jõuab parkla-alani, siis ei saa ka randa viivat liivarada mööda liikuda, kuna selle asemele rajatakse asfaltkattega tee. Tervise Paradiisi kõrval rannaniidul asuvale vaateplatvormiga matkarajale pääseb ka ehitustööde ajal.

Ehitaja alustab promenaadi uuendamist lammutamisest: järgmisel nädalal viiakse rannapromenaadilt ära pingid-prügikastid, Side tänava otsast lammutatakse vanad puitplatvormid ja puitplatvormidest mere poole jääv poolkuu-kujuline maja. Seejärel hakatakse tegema ettevalmistusi ehitustöödeks, mis peaksid ühele poole saama maikuu lõpuks.

Rannapromenaadi rekonstrueerib Nordecon AS, uuendamine maksab koos käibemaksuga 545 976 eurot. Sellest summast 349 454 eurot on riigipoolne COVID-19 investeeringutoetus, ülejäänu tasub Pärnu linn. Ehitustööde aluseks on rannapromenaadi autori, arhitekt Kersti Lootuse koostatud rekonstrueerimisprojekt.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid