Investorite ja ettevõtete hõbeda ostuisu kasvab, teatas täna Silver Institute. Hõbedahuviliste organisatsioon prognoosis selleks aastaks hõbeda hinnatõusu.

Koroonaviiruse puhkemine pani investoreid hõbedat ostma, mida loetakse kulla kõrval kindlaks rahahoidmise kohaks. Selline muster peaks ka tänavu jätkuma. Hõbemüntide- ja kangide nõudlus peaks kasvama kuue aasta suurimaks ja ulatuma 257 miljoni untsini. Numbrisse pole arvestatud börsil kaubeldavate fondide (ETFide) hõbedaoste, kes hoiavad suurte investorite jaoks hõbedakange. Sellise nn. paberhõbeda populaarsuse kasv on viinud hõbeda hinna 30,03 dollarni, kirjutab Reuters.

Lisaks investoritele ja kollektsionääridele vajavad hõbedat juveliiride kõrval ka elektroonika- ja päikesepaneelitootjad. Tööstuslik hõbedanõudlus peaks kasvama tänavu üheksa protsenti, 510 miljoni untsini. Ehtekunstnike nõudlus peaks ulatuma 174 miljoni untsini.

Hõbeda pakkumine peaks kasvama tänavu 866 miljoni untsini, kuna koroonaviiruse mõjul taastub kaevandamine ning ka romuhõbeda töötlus kasvab viiendat aastat.

Hõbeda tootmine ETFide nõudluse-pakkumise mõjuta peaks jätma tänavu hõbedapakkumise väiksesse ülejääki. Organisatsioon pakub tänavuseks keskmiseks hõbeda hinnaks 30 dollarit trooja untsist.

„Arvestades, et hõbeda turg on kulla omast väiksem ning hinnakõikumiste kasvu tõttu peaks tänavu hõbe kerge vaevaga ületama kulla hinnatõusu," teatas organisatsioon.

Hõbe on tänavu USA dollarites kallinenud kolm protsenti, kuld on sama palju odavnenud.