Viimase 15-aastase perioodi võimsusrekord sündis 10. veebruari hommikupoolikul kui tarbimine küündis Elektrilevi võrgus 1447 megavatini tunnis. Koduklientide vaates kasvas nädalane tarbimismaht võrreldes mullusega pea poole võrra.

„Heameel on tõdeda, et elektrivõrk pidas rekordilisele koormusele igati vastu. Oleme valmis suurematekski külmadeks ja tipuvõimsusteks," kommenteeris võrguettevõtte juhatuse esimees Mihkel Härm. „Ühtlasi võtsime eelmisel nädalal vastu otsuse, et käreda pakasega perioodidel me klientidele elektrikatkestustega täiendavat ebamugavust ei tekita ja seetõttu peatame 21. veebruarini plaanilised tööd. Kui -10 kraadist madalamad temperatuurid jäävad püsima pikemalt, peatame kliendikatkestusi kaasa toovad plaanilised tööd märtsi lõpuni," kinnitas Härm.

Elektrilevi eelmise nädala tarbimismahuks kujunes ligi 180 GWh (gigavatt tundi), mis on märkimisväärne ja seda mitmest aspektist. Võrdluses 2020. aasta veebruari sama nädalaga kasvas tarbimine ligi 21 protsenti ning kui vaadata eraldi kodukliente, oli nädalases võrdluses tarbimise kasv koguni 49 protsenti.

Kodukontori tõttu tarbimine kasvas

„Kodukliendi tarbimise kasvu taga on kaks faktorit - koroonaviirus ja väljas valitsevad külmakraadid," põhjendas Tõnu Roosve. „Koroona on paljud inimesed naelutanud kodukontorisse, kus peab töö tegemiseks olema soe ja valge. See on tõstnud suurel määral koduklientide elektritarbimist. Kui võrrelda temperatuure 2020. aasta veebruari teise nädala üksikute päevadega on ilmateenistuse andmetel vahed ulatunud kuni 17 kraadini. See tähendab paljudele lisakütmist," tõi Roosve välja peamised tarbimise tõusu asjaolud.

Elektrienergia tarbimine Elektrilevi võrgus on käesoleva aasta kõigi kuue täisnädala lõikes olnud suurem kui mullu samal perioodil. Kasv on olnud nädalate vaates suurusjärgus 8-21 protsenti.