„Meil on hea meel, et Robert on otsustanud liituda Utilitasega. Tema tugev reaalainete taust ja kogemus kriitilise infrastruktuuri käitava ettevõtte juhtimisel aitavad tal kindlasti energeetika valdkonda sujuvalt sisse elada ning muuta Utilitase teenused veelgi kättesaadavamaks," märkis Utilitase kontserni juht Priit Koit.

„Suurima kaugkütteettevõttena ja taastuvenergia tootjana on Utilitas tõestanud ennast vastutustundliku ettevõttena, nende viimase kaheksa aasta rohepööre on olnud muljetavaldav," sõnas Robert Kitt. "Olen tänulik usalduse eest ja võtan Utilitasse kaasa oma kogemuse teenindusettevõtte juhtimisel. Koos kontserni kompetentsiga näen potentsiaali pakkuda keskkonnasõbralikke kütte- ning jahutuslahendusi ka neile, kes ei ole veel Utilitase kliendid, kuid kes tähtsustavad mugavust ning ökoloogilise jalajälje vähendamist. Näen võimalusi ka oma TalTechi tehnilise füüsika doktorikraadi rakendamiseks tulevikuenergeetikat arendava ettevõtte juhtimisel."

Robert Kitt on kogenud tippjuht, kel on pikaajaline teenistuskäik majandussektoris alates 1994. aastast. Tal on märkimisväärne kogemuste pagas ettevõtluses ja panganduses, sh on ta osalenud AS Swedbank, Eesti pangaliidu ja Eesti kaubandus-tööstuskoja juhtimises. Lisaks on Robert Kitt panustanud haridusvaldkonna arendamisse. Tal on tehnilise füüsika doktorikraad Tallinna tehnikaülikoolist, kus ta on hiljem töötanud teaduri ja õppejõuna ning on ka praegu TalTechi nõukogu liige.

AS-i Utilitas Tallinn ja AS-i Utilitas Eesti juhatuses jätkavad pikaajalise kogemusega praegused juhatuse liikmed Aulis Meitus ja Janek Trumsi. Ettevõtete praegune juhatuse esimees Andres Veske jätkab kuni 15. märtsini ning seejärel astub Rohetiigri nõukogu liikme ametisse, kus ta hakkab panustama ühiskonna keskkonnateadlikkuse suurendamisse ja tasakaalus majanduse põhimõtete edendamisse. AS-i Utilitas Tallinn ja AS-i Utilitas Eesti juhatuse esimehe ameti võtab üle Robert Kitt.

„Täname Andrest olulise panuse eest kaugkütte arendamisse ja kaugjahutusteenuse käivitamisse. Andres omab suurt pilti energeetikasektori eesseisvatest väljakutsetest ning mul on hea meel, et ta saab rakendada oma teadmisi ühiskonnas laiemalt. Soovime talle edu Rohetiigris," kommenteeris Andres Veske edasiliikumist Priit Koit.

„Utilitases töötatud aeg on olnud oluline etapp minu energeetikavaldkonna karjääris. Keskkonnasõbralikkus ja turvalisus on Utilitases alati käinud käsikäes teenuse mugavuse ja kvaliteediga. Tänasel päeval kõnetavad Rohetiigri väljakutsed ja ambitsioonid mind rohkem kui kunagi varem ning soovin sellesse anda suurema panuse," ütles Andres Veske.

AS Utilitas Tallinn ja AS Utilitas Eesti on kontserni emaettevõtte OÜ Utilitas tütarettevõtted, kes osutavad kaugkütteteenust kaheksas linnas üle Eesti. Utilitase kontserni kuuluvad lisaks kaugkütteettevõtetele Tallinnas soojust ja elektrit tootev OÜ Utilitas Tallinna Elektrijaam. Grupi ettevõtted haldavad 547 km kaugküttetorustikku, kolme koostootmisjaama, 26 katlamaja ja 9 päikeseelektrijaama. Utilitase kontsernis töötab 256 töötajat.