Konkreetsele rõivatüübile kohandatud valiku teeb vaid veidi enam kui kolmandik uuritud elanikkonnast (32%), valides programmi vastavalt sellele, kas masinasse on asetatud näiteks õrnad, puuvillased või spordirõivad. Samas selgub uuringust, et iga kümnes eestlane usub, et iga oma tekstiileseme pesemiseks piisab vaid ühest programmist. Põhjuseid võime vaid oletada, kuid kindlasti on nende inimeste seas nii neid, kes teevad valiku harjumusest, kui ka neid, kes ei pruugi teada, milline pesuprogramm millistele rõivatüüpidele parim on.

Mistahes pesumasinaga tegu, leidub sel alati erinevaid programme: eristatav temperatuuri või rõivatüübi järgi. Uuematel masinatel lisaks kindlasti ka ökoprogramm ning teised tehnoloogilised uuendused, mis pesuprotsessi nutikamaks teevad. Näiteks võib poodidest leida ka tehisintellektil põhinevaid AI DD pesumasinad, mis oskavad rõivaste koostist lugeda ning õige valiku sinu eest teha.

Et sinu järgmine pesupäev lihtsamaks teha, selgitab LG esindaja, kuidas valida oma rõivastele sobivaim pesurežiim.

Pesuprogrammi valimine temperatuuri järgi:

60℃ – väga määrdunud riided ning põhjalik pesu rätikutele ning voodipesule

40℃ – puuvillased riided

30℃ – kergelt määrdunud riided, sünteetilised kangad, segamaterjalist kangad. "Kui kasutad 60℃ asemel 30℃ pesuprogrammi, võib see hoida kokku koguni kuni 45% elektrikulu, sest kõige rohkem energiat kulub pesumasinal vee soojendamiseks," lisas LG esindaja.

Pesuprogrammi valimine riide tüübi järgi:

Puuvill – seda programmi soovitatakse eelkõige voodipesu, aluspesu, rätikute ja lasteriiete pesemiseks.

Segakangad – segakangarežiim on üks kõige kindlamaid valikuid väheselt määrdunud riiete igapäevaseks pesemiseks, mis lubab masinasse visata erinevast materjalist tekstiilesemeid. Enamasti toimub pesu 30 kraadi juures, mis suudab eemaldada ebameeldiva lõhna ja kergema mustuse, aidates seejuures hoida kanga omadusi ning säästes elektrienergiat.

Peenemad kangad ja/või vill – selle programmiga peseme nõudlikumaid kangaid, nagu näiteks villased mantlid, sokid ja kampsunid, õrnad sallid, erinevad kudumid ning kardinad.

Ökorežiim

Tundub aus arvata, et mida lühem pesuprogramm on, seda ökonoomsem see ka on. See ei pruugi aga sugugi nii olla. "Näiteks kestab ökonoomne puuvillaprogramm umbes tunni, kuid tarbib seejuures kaks korda rohkem energiat kui tavaprogramm. Samas, kui valida vaid erinevaid lühiprogramme – 20, 30 minutit – peaksid arvestama, et kuigi tarbitava elektri hulk on madalam, siis sobivad need vaid väga väikeste pesukoguste pesemiseks," lisas LG esindaja. Lühiprogrammide puhul on soovituslik maksimaalne pesukogus reeglina 2-3 kg.