Statistikaameti juhtivanalüütiku Jaanika Tiigiste sõnul suurenes jaanuaris müügitulu nii mootorikütuse jaemüügi ettevõtetes kui ka toidukaupade ja tööstuskaupade kauplustes. „Suurima kasvu tegid mootorikütuse jaemüügiga tegelevad ettevõtted, kus müügitulu suurenes eelmise aasta jaanuariga võrreldes 11%, tööstuskaupade kaupluste müügitulu suurenes 8% ja toidukauplustustel 4%,“ täiendas Tiigiste.

Tööstuskaupadest enim ehk 48% suurenes müügitulu posti või interneti teel kaupu müüvates kauplustes. Müügitulu kasvas veel 19% muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus kaubeldakse peamiselt arvutite ning nende lisaseadmete, raamatute, sporditarvete, mängude, mänguasjade ja muuga, 9% majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes ning 7% kasutatud asjade kauplustes ja väljaspool kauplusi (kioskites, turgudel, otsemüügil). Müügitulu vähenes 21% tekstiilitoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes, 3% muudes spetsialiseerimata kauplustes, kus on ülekaalus tööstuskaubad (nn kaubamajad) ning 2% apteekides ja kosmeetikatarvete kauplustes.

Detsembriga võrreldes vähenes jaekaubandusettevõtete müügitulu jaanuaris 17%. Tegemist oli tavapärase muutusega, mis järgneb jõulude ja aastavahetuse suurmüükidele. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal suurenes aga müük detsembriga võrreldes 2%.
Graafik