Skeleton Technologies ja Marubeni Corporation - üks Jaapani suurimaid konglomeraate, kelle aastane müügitulu on üle 50 miljardi euro - allkirjastasid strateegilise koostöölepingu sihiga kasvatada Skeletoni SuperBattery tootesarja müüki ja leida uusi kliente Aasia autotööstuses. Marubeni Corporation lisandus ühtlasi Skeletoni omanikeringi.

Marubeni järgmise põlvkonna äriarenduse juht Masayuki Omoto sõnul on elektrifitseerimise võimaldamine Marubeni peamine prioriteet. "Skeleton sobib suurepäraselt meie portfelli, kuna täidab turunišši suure võimsusega ja ülipika eluaega tõhusate energiasalvestusseadmete vallas. Skeleton Technologies on tõestanud oma tehnoloogia konkurentsieeliseid praktilistes rakendustes ning nende toodetel on kahtlemata tugev turupotentsiaal. Meil on hea meel toetada Skeletoni, sest näeme, et lisaks tehnoloogilisele eelisele on nad seadnud sihid kiirele tootmise laiendamisele, mida tõendab nende osalemine kolme miljardi euro suuruses projektis European Battery Innovation koos ettevõtetega nagu Tesla ja BMW."

„Marubeni Corporation on suur konglomeraat, mis otsib arenenud tehnoloogiaettevõtteid ja millest saab Skeletoni jaoks tähtis strateegiline partner. Meie tehnoloogia võimaldab elektri- ja vesiniksõidukite tõhusamat toimimist ja vähendab kulusid. See koostöö aitab Aasia autoturul Skeletoni tehnoloogiat juba lähitulevikus kasutusele võtta," ütles Skeleton Technologies tegevjuht ja kaasasutaja Taavi Madiberk.

Skeleton Technologies investeerib praegu uue tootesarja arendamisse, mis on mõeldud autotööstusele. Koostöö Marubeniga hõlmab Aasiat, välja arvatud Hiina ja India, ning on suunatud Skeletoni kumergrafeenil põhineva SuperBattery turustamiseks. See uus energiasalvestuslahendus on täienduseks liitiumioonakudele ja vesinikkütuseelementidele, parandades süsteemide üldist tõhusust ja jõudlust.

Lisaks kiiresti kasvava elektri- ja vesinikupõhisele transpordi turule teevad Skeleton ja Marubeni koostööd patenteeritud kumergrafeenmaterjali uute rakenduste väljatöötamisel. Patenteeritud kumergrafeenmaterjal on Skeletoni superkondensaatorite põhiline konkurentsieelis.