„Swedbanki poolt läbi viidud arvamusuuringu järgi ajendaksid inimesi keskkonnasõbralikke autosid ostma eelkõige nende taskukohasemad hinnad, riiklikud toetused ja soodsamad finantseerimistingimused. Soovides panustada keskkonnasaaste vähendamisesse laiendas Swedbank eelmise aasta sügisel keskkonnasõbraliku liisingu pakkumist, mille auto heitgaasikogustest sõltuv intressimäär julgustab inimesi veelgi enam väga madala või nullemissiooniga autosid ostma,“ selgitas Swedbanki erakliendi liisingutoodete valdkonnajuht Karin Saar

Praegu on Eestis umbes iga kümnes Swedbank liisinguga ostetud auto madala või nullemissiooniga hübriid- või elektrisõiduk. Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liidu avaldatud statistika kohaselt on uute sõiduautode müügis alternatiivkütuseid kasutavate sõidukite osakaal kerkinud juba isegi 30 protsendile.

„Swedbanki jaoks on keskkonnasäästlike lahenduste soodustamine nii transpordivahendite, eluasemete kui ka hoonete renoveerimisel osa pikaajaliselt jätkusuutliku arengu strateegiast. Aja jooksul on meie eesmärk muuta jätkusuutlikuks kõik meie tooted, teenused ja investeeringud,“ lisas Saar.