„Alates esmaspäevast, 8. märtsist on Smartposti pakiveomaht järk-järgult tõusnud, mis on märk sellest, et inimesed valmistusid aegsasti kaubanduse sulgemiseks ning proovivad võimalusel kõik oma vajalikud sisseostud teha e-kaubanduses,“ sõnas Itella Estonia OÜ pakiveo äriüksuse juht Rauno Parras. Ta usub, et pakiveomaht lähinädalatel tõuseb jõudsalt, sest koroonapandeemia ajal on Eesti elanike e-poodides ostlemine märkimisväärselt kasvanud.

Võrreldes aastataguse ajaga suhtub logistikaettevõte riigi sulgemisse rahulikult, kuna koroonapandeemia jooksul on korduvalt tõhustatud pakiveosüsteeme, et olla valmis uuteks piiranguteks. „Kogu pandeemia teise laine jooksul oleme jälginud viiruse leviku arengut ning valmistunud uueks seisakuks, mis meie tegevusvaldkonnas tähendab automaatselt kordades kiiremaid tööpäevi. Saame kinnitada, et hetkel tarneraskuseid ei ole ning pakid jõuavad kohale õigeaegselt,“ sõnas Parras.

Ta lisas, et pakiautomaate täidetakse mitu korda päevas ja vabanenud kapid täidetakse kohe uute pakkidega. Kvaliteedi tagamiseks ongi kõige olulisem, et kliendid oma pakkidele kiiresti järele tuleksid, sest seda kiiremini saab vabanenud kappi panna järgmise kliendi olulise paki.

Pakiautomaadid kaubanduskeskustes ja toidupoodides avatud

Smartposti pakiautomaadid on jätkuvalt avatud nii kaubanduskeskustes kui toidupoodide juures.

Pakkide saatmise kiirendamiseks soovitab ettevõte eelvormistada pakk Smartposti iseteeninduses. Samuti saab iseteeninduses määrata pakiautomaatide eelistused paki vastuvõtmisel ehk kui lähim pakiautomaat on parasjagu täis, siis suunatakse pakk järgmisesse soovitud pakiautomaati.

Itella Estonia pakiveo äriüksuse juht rõhutas, et paki tellimisel tasub jälgida, kuidas võivad temperatuurimuutused ja niiskus mõjutada toote kvaliteeti. „Näiteks tasub talveperioodil olla ettevaatlik külmakraadidega, mis võivad põhjustada toote kvaliteedi langemise kuni selle kasutuskõlbmatumaks muutmiseni. Elektroonika, ilutoodete ja ravimite puhul soovitame kindlasti eelistada siseruumides asuvaid pakiautomaate,“ selgitas Parras.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid