Statistikaameti juhtivanalüütiku Eveli Šokmani sõnul mõjutas indeksit jaanuariga võrreldes enam hinnatõus elektrienergia tootmises, puidutöötlemises ning puittoodete, kütteõlide ja metalltoodete tootmises. „Vastupidist mõju avaldas aga elektroonika- ja elektriseadmete tootmise hinnalangus," kommenteeris Šokman.

Eelmise aasta veebruariga võrreldes mõjutas indeksit enim hinnatõus elektrienergia, elektroonikaseadmete ja puittoodete tootmises ning puidutöötlemises. Veel avaldas mõju toiduainete, elektriseadmete ja kemikaalide tootmise hinnalangus.

Ekspordihinnaindeks kasvas veebruaris võrreldes jaanuariga 1,8%. Hinnad tõusid enim naftasaaduste ja elektrienergia tootmises ning mäetööstuses. Hinnad langesid joogitootmises, mujal liigitamata masinate ja seadmete ning mootorsõidukite tootmises. Võrreldes eelmise aasta veebruariga suurenes ekspordihinnaindeks 0,1%.

Impordihinnaindeks kasvas veebruaris võrreldes eelmise kuuga 2,0%. Enim tõusid hinnad elektrienergia ja naftasaaduste tootmises ning mäetööstuses. Hinnalangus sai osaks mööblitootmisele ja joogitootmisele. Võrreldes 2020. aasta veebruariga langes impordihinnaindeks 1,9%.