HLÜ Erial müüs eelmisel nädalal järjekordse eramu Haabneemes Rebase teel, millest saadav ca 400 000 eurot läheb ettevõtte saneerimisnõustaja soovitusel täismahus järgmiste kinnisvaraobjektide lõpetamisele.

Kulude kokkuhoiu nimel sulgeb ettevõtte aga esmaspäevast 22.märtsist mõlemad kontorid Tallinnas, lõpetab aprillist senised teenindus- ja kontoripindade rendilepingud Tornimäel ja Suur-Ameerika tänaval ning vähendab kontoritöötajate arvu miinimumini.

Eriali juhatuse liige Erik Margijev märkis, et turul on Eriali kinnisvara vastu arvestatav huvi. „Müüsime kuu aja sees juba teise eramu. Kui eelmise maja müügist läks 200 000 Viimsi Laiaküla ühe nelja boksiga ridamaja lõpetamisele, siis praegu on sel objektil ehitustööd kohe-kohe lõppemas ja juba ka mitu tõsist huvilist," lausus ta.

Tema sõnul on Eriali saneerimisnõustaja Ly Müürsoo soovitanud praegu kuni saneerimiskava vastuvõtmise ja kinnitamiseni aprilli lõpus hoiustajatele väljamakseid mitte teha, vaid kogu tulu kinnisvaraprojektide lõpetamisse suunata.

„Uuest müügist laekuvad rahad suuname samuti Laiaküla ridaelamute lõpetamisse. Ettevõtte juhi ütlusel ei tee Erial turul mitte ühtki allahindlust, vaid keskmisest luksuslikum kinnisvara müüakse täishinnaga," seletas ta pressiteates. „Pigem müüme kauem, aga kallimalt. Ainult nii saame tagada oma hoiustajate nõuete maksimaalse hüvitamise."

Ettevõte kärbib jõuliselt kulusid Erial on selle aasta veebruaris märtsis vähendanud algselt 13 liikmelist kontorimeeskonda järk järgult.

Aprillikuust on ettevõttel plaanis jätta tööle vaid neli-viis inimest, neistki pooled poole kohaga. Kahest kontori- ja teeninduspinnast loobumisega hoiab ettevõte täiendavalt kokku ca 6000 eurot igakuiselt.

„Inimesed, sealhulgas kliendi- ja IT tugi, hakkavad töötama kodukontorist," selgitas Margijev. Erik Margiev lisas, et kõigil võlausaldajatel tasub oodata Eriali saneerimiskava oma postkasti aprilli esimesel nädal.

„Saneerimisnõustaja ja jurist töötavad praegu väga pingsalt ülipikki tööpäevi tehes ja loodame selle tulemusel valmiva kava kõigile tutvumiseks ja kinnitamiseks saata aprilli alguses. Sealt edasi toimub juba hääletamine ja seejärel palume kava ka kohtul kinnitada. Kõik väljamaksed hakkavad edaspidi toimuma rangelt selle kava alusel ja saneerimisnõustaja valvsa pilgu all," lausus ta.