Nelja ettevõtte pädevust ühendav Leden Group pakub teenuseid detailide valmistamise kõigis töölõikudes ning toetab kliente tootearenduses, tooteinfo haldamisel ja logistikas, teatas grupp.

„Teenuste ja oskusteabe ühendamise kaudu saab grupp osutada oma klientidele laia valikut teenuseid, nii et klient suhtleb vaid ühega grupi ettevõtetest," ütles Leden Groupi tegevdirektor Juha Heikkinen.

Leden Group suurendab klientide konkurentsivõimet, vastutades vajadusel kogu detailide tootmisprotsessi eest.

„Ühinemine annab meile võimaluse viia tegevus uuele tasemele ning investeerida rohkem töötajate oskustesse, robootikasse ja rahvusvahelistumisse. Kohe esimesest päevast suudame klientidele pakkuda veelgi suuremat teenuste valikut," sõnas Leden Groupi juhatuse aseesimees ning Favori nõukogu esimees Almar Proos.

Favor jätkab sama ärinime all

Favori personal ja juhtkond jätkab senistel ametikohtadel ning ettevõtte struktuur jääb samaks. Favor AS jätkab tegevust uue grupi tütarettevõttena, kuid sama ärinime all. Kõigi ettevõtete äritegevus täiendab üksteist ning nende töötajad ja juhtkonnad jätkavad oma praegustel ametikohtadel. Ühinevate ettevõtete omanikud jätkavad ka Leden Groupi omanikena.

Soome piirkondlik investeerimis- ja arendusettevõte Arvo Sijoitusosuuskunta, mis on üks LaserCompi aktsionäre, suurendas oma osalust ühinemisega. Enamus aktsiatest kuulub ühinenud ettevõtete omanikele.

„Arvo Sijoitusosuuskuntal oli tähtis roll ettevõtjate kokkuviimisel," lisas Heikkilä.

Uuel ettevõttel on kolm tehast Soomes Põhja-Pohjanmaal ning kaks Eestis.

Tehingu finantstingimused ei kuulu avalikustamisele. Tehing jõustub peale loa saamist Eesti Konkurentsiametilt.