"Lihtsalt öeldes, inimene loobub kasvavast investeeringust, et tasuda laen, mille kuumakse muutub iga aastaga suhteliselt väiksemaks," selgitas BestCrediti juhataja August Käära. "Väga tõenäoliselt kujuneb sellest inimese jaoks napi finantskirjaoskuse tõttu kallis ja kahjulik otsus."

Käära meenutas, et üldise sissetulekute kasvu taustal moodustab näiteks kümnendi eest ostetud korteri kuumakse iga aastaga üha väiksema osa inimese kuludest. Pensioniinvesteering aga kasvab nii sissemaksete, liitintressi kogunemise kui riigi panuse tõttu.

Madala intressiga kodulaenude tasumiseks kavatsevad investeeringust loobuda eeskätt madalama haridusega inimesed. "Kolmveerand neist on kõrghariduseta inimesed, suurima tõenäosusega Ida-Virumaalt."

Käära kinnitusel võib pensionisamba kasutamine kõrgema intressiga laenude tagasimaksmiseks olla ka õigustatud, kuid sellisel juhul tuleb pärast laenu tasumist hoolikalt taas pensioniinvesteeringut koguma hakata.

BestCrediti 2021. aasta uuring analüüsis 1000 eestimaalase finantskäitumist ja -teadlikkust. BestCredit OÜ on sotsiaalselt vastutustundlik ettevõte, kes pakub ettevõtetele ja eraisikutele finantseerimistooteid 2012. aastast.