„E-kindlustuse loogika on lihtne - kui auto või mootorratas seisab, siis kindlustusmakset maksma ei pea. Kindlustuse hind kujuneb selle põhjal, mitu päeva inimene sõidukit kasutab. Näeme, et see võiks eriti vajalik olla just nüüd, mil piirangud on oluliselt karmistunud, sest inimesed on rohkem kodukontorites ja kasutavad sõidukit ilmselt harvemini või ebaregulaarsemalt. Seda tõestab ka statistika, sest aastaga on e-kindlustuse kasutajate arv kasvanud 45 protsenti," ütles ERGO partnersuhete osakonna projektijuht Nadežda Värk.

Ta selgitas, et e-kindlustus sobib väga hästi ka näiteks mopeedide, hobiautode ja mootorrataste omanikele, kes saavad kindlustuse aktiveerida kevadel, mil ilmad ilusamaks lähevad. Lisaks sobib see hästi eakamatele inimestele, kes kasutavad autot peamiselt lumevabal ajal. Samuti peredele, kus on mitut autot, kuid mõnega neist igapäevaselt ei sõideta.

Värk kinnitas, et sõiduki kasutamise ajal ei pea kartma krõbedat tariifi. "E-kindlustuse hind ei lähe tavapärasest kindlustusest kallimaks isegi juhul, kui sõidukit kasutatakse iga päev," märkis Värk.

E-kindlustus hõlmab nii liiklus- kui ka kaskokindlustust. Teenuse kasutamiseks tuleb oma nutitelefonisse laadida mSõiduki rakendus ning valida manuaalse või automaatse aktiveerimisega pakett. Manuaalse paketi korral tuleb enne sõidu alustamist kindlustuskaitse ise äpist sisse lülitada. Automaatse aktiveerimisega kindlustuse jaoks on tarvis paigaldada sõidukisse GPS seade, mis aktiveerib kindlustuse ise. Teenuse eest maksmine käib Telia mobiiliarvega või kaardimaksega. Viimasel juhul läheb iga sõidu korral kontolt kindlustuse sõidupäevatasu maha (sarnaselt äpi taksoteenuse tasumisega).