KredExi juhatuse esimehe Ivo Kuldmäe sõnul on uute kriisimeetmete fookus suunatud laenukäendustele. „Arvestades muutunud keskkonda, keskendume sel aastal rohkem laenukäenduste pakkumisele ning seda uutel tingimustel. KredExil on 20-aastane kogemus ettevõtete rahastamises ning tugev koostöö kõigi suuremate pankadega Eestis, kelle kaudu jõuab kriisiabi ettevõtjateni,“ lausus Ivo Kuldmäe.

„Erakorraline käendus võimaldab ettevõtete võetud laenudele tavapärasest pikemat maksepuhkust ning lõpptähtaja pikendamist, et koroonapandeemiast tulenevad ajutised raskused ületada ning ettevõtte tegevus taastada,“ selgitas Kuldmäe. „Seega kõikide erakorraliste meetmete lõppeesmärk on endiselt hoida meie ettevõtted töös ja majandus aktiivne.“

Pangaliidu juhatuse esimehe Allan Pariku sõnul on uuenenud tingimustega kriisimeetmed samm õiges suunas, mis aitab kaasa majanduse kiiremale taastumisele. „KredExi täiustatud abipakett on ettevõtetele heaks sõnumiks ja näitab riigi suurenenud tuge ettevõtlusele. KredExi garantiide abil saavad pangad olla abiks suuremale hulgale ettevõtjatest ja aidata seeläbi kaasa majanduse kiiremale taastumisele.“

KredEx hakkab läbi pankade pakkuma nelja erakorralist laenukäendust. Uute laenude käendamisel jääb krediidikahjude hüvitamise määraks 90-100% sõltuvalt laenu tingimustest. Olemasolevate laenude käendamisel jääb kahjude hüvitamise määr vahemikku 35-50%.

"Lisaks käendustele pakume vajadusel otselaenu nendele ettevõtetele, kes vajavad pandeemia negatiivsete mõjude tõttu käibekapitali finantseerimist ja ei ole mingil põhjusel pangast vajalikku rahastust saanud," märkis Ivo Kuldmäe. „Selleks on meil avatud eraldi käibekapitalilaenu meede, millest ettevõtted saavad taotleda laenu kuni 700 000 eurot, tähtajaga kuni kuueks aastaks. Teiste, varem pakutud erakorraliste meetmetega nagu näiteks investeerimislaen, me tänavu enam ei jätka.“