Mid Europa saab loodavas grupis enamusosanikuks. Pigu, MCI ja HHG säilitavad samuti märkimisväärse osa loodavas grupis. Tehing, mis hetkel ootab konkurentsiametilt heakskiitu, jõustub kõigi eelduste kohaselt 2021. aasta teises kvartalis.

Mitu miljonit registreeritud klienti üle nelja riigi, üle 2000 kaupmehe, kes on viimase aasta jooksul Pigu platvormiga liitunud, lisaks ainulaadsed veebipoed nagu pigu.lt, kaup24.ee, hansapost.ee, 220.lv, xnet.lv ja hobbyhall.fi on põhjused, miks usutakse, et ühendatud Grupp haarab juhtrolli regiooni kiiresti kasvavas digitaalmajanduse arengus, pakkudes oma klientidele ja müüjatele oma klassi parimat väärtuspakkumist ja veebipõhist ostlemiskogemust.

„See oli meie esimene investeering Baltimaades, mis õnnestus edukalt lõpule viia. Imetleme Pigu meeskonna püüdlikkust ja leidlikkust, kellest on saanud regiooni vaieldamatu e-kaubanduse sektori liider. Peame Balti riike üheks kõige huvitavamaks investeerimispiirkonnaks Kesk- ja Ida-Euroopas,“ lausus MCI vanempartner Maciej Kowalski.

„Mid Europa on fokusseeritult Kesk- ja Ida-Euroopa riikidesse investeeriv erakapitalifond, mille portfellis on vaid oma valdkonna absoluutsed liidrid. Tegemist on märgilise tehinguga, mis kinnitab laiemalt Eesti ja Balti e-kaubanduse turu küpsust ja on ühtlasi kvaliteeditunnistuseks eri turgudel tegutsevatele e-kaubanduse veduritele,“ märkis Hansaposti kaasasutaja ja juhataja Taavi Rajur.

„Kahe juhtiva e-kaubanduse platvormi ühendamine loob piirkonna e-kaubanduse turul eelduse järgmiseks arenguhüppeks, see annab uusi võimalusi nii klientidele, töötajatele kui koostööpartneritele. Arengut toetab ka täna toimuv kaubanduse ja ostude üha laialdasem liikumine veebi, uute klientide kasv, positiivse kogemuse ja harjumuse kinnistumine ning sellest tulenevad müügirekordid,“ lausus Rajur.

Mid Europa partner Kerim Turkmen ütles: „Pigu ja HHG omandamine näitab Mid Europa jätkuvat huvi Kesk- ja Ida-Euroopa e-kaubanduse juhtide toetamises. Ühinenud Grupp liigub innovatsiooni ja kliendikogemustesse investeerimise kiirendamise teel ning usume, et see tähistab uut peatükki e-kaubanduse arengus Balti regioonis."

Pigu kaasasutaja ja tegevdirektor Dainius Liulys hakkab täitma ühinenud Grupi tegevjuhi rolli. „Pigu ja HHG ühinemine loob tõelise piirkondliku liidri ja on meie jaoks ainulaadne võimalus e-kaubanduse kasvu kiirendada Baltikumis ja Soomes. Paneme kokku kaks uskumatult andekat meeskonda ja loodame, et see aitab meie klientidel veebipõhise ostukogemuse parandamiseks kasutada meie ühist suutlikkust ja tehnoloogilist infrastruktuuri ning pidevalt täienevat tootevalikut. Mul on hea meel, et mul on nii kogenud ja tugev partner nagu Mid Europa, ja ootan huviga ühinenud Grupi järgmise kasvufaasi juhtimist,“ sõnas Liulys.