Wendre tekstiilitööstuse ning Kuressaare ja Pärnu esinduslike golfiväljakute rajaja ettevõtja Peter Hunt resideerib juba kolmandat kuud Portugalis Algarves. Seegi piirkond on tuntud golfiväljakute poolest, regioonis on neid lausa 45. Hundi koroonapagulus möödub Algarve ookeaniäärses suvekodus, kuigi ka Portugal on juba kuid täiesti lukus olnud. Rääkisime Hundiga üle videosilla Wendre juhtimiskriisist ja tema äride tulevikust.

Peame alustama Äripäevas kajastatust: Wendre uus juht lausa terroriseerivat töötajaid. Kui tehase pikaaegne juht Vahur Roosaar 2018. aastal lahkus, ütles ta, et omanik ei taha teenitud edu töötajatega jagada. Kas omaniku-juhtide-töötajate vahel on juba aastaid käärinud?

Vahur juhtis ettevõtet 16 aastat, ja kui ta lõpetas, oli Wendre kiirelt kasvamas. Meie kontserni Rootsi ettevõte oli ka äsja uue juhi saanud ja asjad ei klappinud neil hästi. Saime aru, et ettevõtte kasvuga ja muutustega tegelemiseks on paratamatult vaja uut lähenemist juhtimissegi.

Mind üllatas, et Vahur hakkas juba järgmisel aastal Toom Tekstiili juhina värbama Wendre inimesi, natuke hiljem ostis ettevõtte äragi (Roosaar ja teised investorid ostsid Toom Tekstiili 2019. aastal – toim). Üleostmine tekitas meile suuri probleeme ja kahjusid, seesugune käitumine on õigupoolest jube ja ebaeetiline. Meilt läks kümmekond olulist inimest ja palju tundlikku infot välja.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid