Töötukassa alustas märtsikuu palgahüvitiste avalduste vastuvõtmist 1. aprillist ning lubab, et sel nädalal laekuvad esimestele taotluse esitajatele hüvitisesummad ka pangakontole.

Töötukassa andmetel on tänase seisuga teinud palgatoetuse saamiseks avalduse 1837 ettevõtet ligi 19 000 töötajale.

"Avalduste vastuvõtmine on läinud ladusalt, tehnilisi probleeme pole olnud," kinnitas töötukassa pressiesindaja Lauri Kool. Sarnast hüvitisskeemi ja tehnilist lahendust kasutas töötukassa mäletatavasti ka eelmisel kevadel. "Esimesed väljamaksed tulevad kindlasti veel sel nädalal. Võrreldes eelmise aasta kevadega olnud avalduste tegemine alanud veidi rahulikumalt."

Oodatult on enim palgatoetuse soovijaid majutus- ja toitlustussektorist, sellele järgneb hulgi- ja jaekaubandussektor. Ülekaalukalt enim ehk üle tuhande avalduse on tulnud Harjumaa ettevõtetelt üle 13 000 töötajale.

Töötasu hüvitisest
Töötasu hüvitist makstakse töötajatele, kelle tööandja tegevus on COVID-19 haiguse tõkestamiseks kehtestatud piirangute tõttu märkimisväärselt häiritud.


Tööandja saab taotleda töötajatele töötasu hüvitist, kui:


tema käive või tulu on kalendrikuul, mille eest hüvitist taotletakse, langenud vähemalt 50 protsendi võrra võrreldes

- perioodi 2019. aasta detsember kuni 2020. aasta veebruar kuu keskmise käibe või tuluga või

​- perioodi 2020. aasta juuli kuni 2020. aasta detsember kuu keskmise käibe või tuluga;


tal ei ole töötajatele kokkulepitud mahus tööd anda (kohaldab töölepingu seaduse § 35) või ta on töötajate töötasu vähendanud (kohaldab töölepingu seaduse § 37);

tema suhtes ei ole algatatud sundlõpetamis-, likvideerimis- ega pankrotimenetlust ning taotlemise ajal puuduvad maksuvõlad või need on ajatatud.

Töötasu hüvitist makstakse 2021. aasta märtsi ja aprilli eest töötajatele:

kellele ei ole kokkulepitud mahus tööd anda või kelle töötasu on vähendatud ning
kelle tööle asumise kuupäev hüvitist taotleva tööandja juures on hiljemalt 1. jaanuar 2021 ja töösuhe kestab.

Töötajale, kes oli terve kalendrikuu, mille eest hüvitist taotletakse, haiguslehel või tasustamata puhkusel, hüvitist ei maksa.

Töötukassa maksab töötajale hüvitist ühes kuus 60% töötaja keskmisest ühe kuu töötasust, kuid mitte rohkem kui 1000 eurot (bruto).

Tööandja on enne hüvitise taotlemist kohustatud ise maksma töötajale töötasu vähemalt 200 eurot (bruto) kuu eest, mille eest ta töötajale hüvitist küsib. Töötukassa makstav hüvitis ja tööandja makstav töötasu kokku tagavad täistööajaga töötajale vähemalt töötasu alammäära ehk 584 eurot.
Loe lähemalt töötukassa kodulehelt. 

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena