Kindlustusel on valikus viis erinevat fikseeritud kuutasu ning kindlustuskaitse rakendumisel kantakse olenevalt valikust kliendi pangakontole igakuiselt kuni 500 eurot.

„Kuigi Balti riikide elanikud saavad vajadusel töötutoetust ja haigushüvitist, ei piisa nendest alati inimeste regulaarsete laenukohustuste täitmiseks ning pere vajaduste rahuldamiseks," ütles Luminori Eesti jaepanganduse juht Tanel Rebane. „Seetõttu tõime turule kindlustustoote, mis on mõeldud nendele klientidele, kel on panga ees pikaajalisi laenukohustusi. Kindlustuse eesmärk on aidata säilitada harjumuspärast elukvaliteeti juhul, kui inimene peab jääma haiguslehele rohkem kui 30 päevaks või ta kaotab ootamatult töö."

Rebase sõnul kantakse riski realiseerumise korral kliendi kontole raha, mida saab kasutada nii pangale olemasolevate laenude tagasimaksete tegemiseks kui ka muude kulutuste katteks. „Loodame seeläbi anda klientidele pikaajalise kindlustunde ja lisatagatise ootamatu rahalise olukorraga toimetulekuks. Laenumaksekindlustuse saavad võtta nii senised kui ka uued Luminori kliendid, kellele on pank väljastanud kodu- või tarbimislaenu," lisas Luminori Eesti jaepanganduse juht.

Valikus on viis eri kaitsetaset, alustades 100 eurosest hüvitisest ja lõpetades 500 eurose igakuise hüvitisega. „Kui kliendi laenumakse on näiteks 90 eurot kuus, siis tasub tal võtta minimaalne kaitse. See maksab 4 eurot kuus ning tagab talle vajadusel hüvitisena 100 eurot kuus. Kui laenusumma on näiteks üle 400 euro, siis tasub mõelda suuremale kaitsele, mis maksab igakuiselt 13,5 eurot ning tagab juhtumi korral igakuiselt 500 eurose hüvitise," täpsustas Rebane.

Konkreetne summa makstakse kliendile välja mis tahes kindlustatud riski realiseerumise korral. Kindlustusmaksed jäävad kindlustuslepingu kehtivusajal samaks ning laenumaksete kõikumine neid ei mõjuta.

Rebane paneb inimestele südamele, et laenude kindlustamisele tasub mõelda igal ajal, sest raskused ei hüüa tulles ning eriti oluline on sellele tähelepanu pöörata just praegusel heitlikul ajal. „Tänavu jaanuaris oli Eestis töötuid 54% rohkem kui aasta tagasi. Balti riikides kokku oli jaanuari seisuga töötute arv ligi kaks kolmandikku suurem kui aasta eest, sealjuures kasvas Leedus töötute arv lausa 79%," lisas ta.

Samuti tõi Rebane välja, et kõikides Balti riikides on samal ajal väljastatud ka üha enam haiguslehti, millel on samuti inimeste sissetulekutele negatiivne mõju. Jaanuaris väljastati haiguslehti Eestis 39 000, Lätis 71 000 ja Leedus 120 000. Mullu sama ajaga võrreldes on see kasv rekordsuur kõigis kolmes riigis: Eestis 44%, Lätis 46% ja Leedus 52,5%.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena