Pro Kapital arendab Tondil, ajalooliste suvemõisate ning kasarmuhoonete piirkonnas Kristiine City nimelist elukeskkonda, kuhu kerkivad funktsionaalsed linnakodud. US Real Estate loodav Park Tondi ärikvartal toob piirkonda 28 000 ruutmeetri ulatuses büroo- ja äripindasid. Pea 20 hektari suurusest ajaloolisest piirkonnast kujuneb meeldiv ning kaasaegse miljööga terviklik elu- ning ärikeskkond.

„Tegelikult ei ole Park Tondi sugugi esimene arendus, mis kaht ettevõtet siinses piirkonnas seob. US Real Estate on rekonstrueerinud Tondi Tennisekeskuse ja staabihoone, mis on praegu üks kaitseministeeriumi hoonetest. Pro Kapital on loonud elukvartali Kristiine City. Lähiaastatel arendame sellest piirkonnast tervikliku, mitmekülgse ning omanäolise keskkonna, kus moodsa arhitektuuri kõrval on tenniseväljakud, väikelinnalik, rohelus ning väärikad punastest tellistest ajaloolised hooned," ütles US Real Estate omanik Urmas Sõõrumaa.

Pro Kapitali tegevjuhi Paolo Michelozzi sõnul toob kaasaegse ilmega Park Tondi ärikvartal Kristiine City'sse kesklinnale omast meeleolu. „Siinne piirkond on meeldivas kujunemises justkui linn linna sees, olles orgaaniline osa linnaruumist, kus kohtuvad kaasaegne arhitektuur ja ajalooline karakter," sõnas Michelozzi. Tema sõnul on piirkond unikaalne just tänu asukohale. „Kristiine City'st on mugav ja lihtne liikuda igale poole nii jalgsi, jalgratta-, auto- kui ühistranspordiga. Siin on olemas kõik eluks vajalik: toidupood, tenniseväljakud, spordiklubi, ratsabaas, kool ning lasteaed," selgitas Pro Kapitali tegevjuht.

Park Tondi ärilinnaku esimene etapp ehk Tammsaare tee 56 ärihoone valmib 2023. aasta esimeses kvartalis. Järgnevad etapid aadressidel Tammsaare tee 58, Tondi 57 ja Tammsaare tee 25 valmivad 2025. aastaks.

Park Tondi vahetusse naabrusse jääb Pro Kapitali arendatav Kristiine City, kus on tänaseks valminud mitmed eriilmelised arendusprojektid: suurte terrassidega avarad linnakodud Kristina Majades, uue elu on saanud Tondi 51 kasarmuhoone ja Marsi 6 loftid. Tänavu kevadel valminud Ratsuri Majad on aga unikaalne kooslus ajaloolisest tallihoonest ning selle kõrvale kerkinud Uus-Hollandi stiilis majast. Aprilli alguses alustati uue projekti Kindrali Majad ehitust, mis toob Kristiine City'sse põhjamaist ilmet. Järgmistel aastatel on Pro Kapitalil plaanis taastada mitmed piirkonna ajaloolised hooned ning arendada uusi kaasaegseid kodusid.

US Real Estate on Urmas Sõõrumaale kuuluv kinnisvaraettevõtte, mille eesmärgiks on arendada kaasaegse arhitektuuriga terviklikku elu- ja ärikeskkonda. Üks silmapaistvamaid on Tallinna uue linna süda, Rotermanni Kvartal, mis on pälvinud palju rahvusvahelist tähelepanu oma unikaalse arhitektuuri poolest. Täna on portfellis üle 100 000 m2 renditavat pinda ja üle 200 000 m2 arenduses olevat pinda, sh Rotermanni kvartal ja Merekindlus.

Pro Kapital Grupp on enam kui 25 aastase tegevusajalooga börsiettevõte, kes loob linnaruumi rikastavaid, terviklikke ja mitmekülgseid elukeskkondi Baltikumi pealinna parimates asukohtades. Ettevõte on arendanud ligi 250 000 m2 kinnisvara ning ligikaudu sama palju ootab veel arendamist.