Paljud eestlased läksid jaanuari lõpus enne piirangute kehtima hakkamist Soome hoolimata sellest, et minek tähendas nii mõnelegi ka jäämist. Tagasi Eestisse saanuks tulla küll, kuid Soome tööle minna enam mitte.

"Koroona on muutnud paljude üle meie piiride liikuvate inimeste elu. Igapäevane töö või sugulastega kohtumine võib eeldada piiriületust. Piirangud piiriüleses liikluses on põhjustanud paljudele raskusi ning ebaõiglust," ütles Soome siseminister Maria Ohisalo.

Siseministri empaatiast hoolimata lähtub Soome eelkõige rahvatervisest. Valitsuse neljapäevane otsus tähendab, et Eesti ja Soome vaheline pendelränne jääb keelatuks neljandat kuud järjest. Soomes on aga ka neid, kelle hinnangul peaks töörännet piirama veel palju kauem ning kes süüdistavad valitsust selle avamisega kiirustamises.

"Piire ei tohiks veel lahti teha, sest muu hulgas Eestis on olukord koroonaga halb. Sadamas pole aga võimalik testimist korraldada, kui sealt laevatäis inimesi maha tuleb," leidis Soome ehitustöötajate ametiühingu aseesimees Kimmo Palonen. Negatiivse koroonatesti tõend ei tohiks ametiühingu hinnangul aga riiki sisenemise eeldusena kõlvata.

Loe pikemalt ERR-ist või vaata juuresolevast saatelõigust.